Jaki rodzaj makijażu jest najtrwalszy?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki rodzaj makijażu jest najtrwalszy?

Charakter makijażu zmieniał się na przestrzeni każdego wieku. Zależnie od aktualnie panujących trendów i kanonów piękna. Makijaż zaliczany jest do jednej z najstarszych sztuk świata, a jego historia sięga jeszcze starożytności. Najbardziej charakterystycznym przykładem stosowania makijażu w historii, jest charakteryzacja japońskich gejsz. Japonia była także miejscem, gdzie narodził się najtrwalszy rodzaj makijażu, czyli makijaż permanentny. Makijaż był stosowany także w starożytnym Egipcie, jeśli zaś chodzi o Europę, to szczególnym okresem pod kątem rozwoju tej sztuki był barok i klasycyzm. Zadaniem makijażu jest wyeksponowanie urody, podkreślenie jej subtelności, a także ukrycie niedoskonałości. Zmieniały się też materiały używane do jego tworzenia – ich trwałość i wpływ na skórę był zróżnicowany.

Charakterystyka makijażu permanentnego.

Trwałość makijażu permanentnego, zwanego także mikropigmentacją, wynika przede wszystkim ze sposobu jego tworzenia. Nie polega on na nanoszeniu kosmetyków na skórę, ale na wprowadzaniu pigmentu pod skórę, czemu służą specjalne kartridże do makijażu permanentnego, czyli sterylne igły. Można więc zauważyć, że mikropigmentacja zdecydowanie bardziej przypomina tatuowanie, niż robienie makijażu.

Makijaż permanentny kiedyś, a dziś.

Niegdyś efekt makijażu permanentnego mógł utrzymywać się nawet kilkanaście lat, wiązało się z tym jednak duże ryzyko wyblaknięcia pigmentów pod skórą, przez co traciły one swoją pierwotną barwę. Obecnie stosowane pigmenty utrzymują się dużo krócej – maksymalnie 4 lata. Po upływie tego czasu należy ponowić zabieg, jednak możemy mieć pewność, że ich właściwości estetyczne pozostaną niezaburzone. Odcieni i rodzajów pigmentów do makijażu permanentnego na rynku jest naprawdę wiele, co możemy zobaczyć na przykład tutaj: https://abacosun.pl/pigmenty-do-makijazu-permanentnego. Wynika to z potrzeby indywidualnego dostosowania pigmentu do osoby, na której będzie przeprowadzany zabieg.

Dlaczego mikropigmentacja daje trwały efekt?

Podobnie jak w przypadku tatuażu, pigment zostaje wprowadzony pod skórę, a jego cząsteczki osadzają się w niej. Kiedy skóra się wygoi jedynym czynnikiem zewnętrzym, który ma wpływ na pigment, jest słońce. Dlatego pod względem trwałości, makijaż permanentny znacząco przewyższa inne rodzaje makijażu. Jest odporny na działanie wody, potu, wiatru. Nie pozostawia również zabrudzeń na ubraniach i niemożliwe jest starcie go. Po wykluczeniu przeciwwskazań, jak choroby serca, cukrzyca czy nowotwory, mikropigmentacja jest doskonałym sposobem na oszczędzenie czasu potrzebnego na tworzenie makijażu. W ostatecznym rozrachunku oszczędzamy także pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup kosmetyków do tworzenia makijażu – które jeśli są dobrej jakości, mają niekiedy naprawdę zawrotne ceny. Zabieg makijażu permanentnego można przeprowadzić w celu podkreślenia brwi, rzęs lub ust. Stosowane są różne techniki, a ich mnogość wiąże się z postępem technologicznym. Możemy mieć jednak pewność, że jeśli zabieg będzie przeprowadzony poprawnie, a my będziemy stosować się do zaleceń linergistki, efekt utrzyma się przez kilka najbliższych lat.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Wino to napój stary jak świat i w dodatku uwielbiany niemal przez wszystkich. Dobre wino ma wiele zastosowań i nie […]
Utwardzanie powierzchniowe stali – jakie ma zalety?
Utwardzanie powierzchniowe stali – jakie ma zalety?
Utwardzanie powierzchniowe stali to proces, w którym na powierzchnię miękkiego metalu nakładana jest cienka powłoka twardego, odpornego na zużycie materiału. […]
Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
Pierścienie zaręczynowe są pięknym sposobem na świętowanie swojej miłości i zaangażowania do siebie. Istnieje tak wiele różnych stylów, kształtów i […]
Ostatnie wpisy