Jakimi sposobami możemy ułatwić sobie karmienie naszego dziecka?

Karmienie dziecka jest czymś naturalnym i pięknym. Ale jest to również dużo pracy! Oto kilka pomysłów na ułatwienie czasu karmienia:

Ubrania do karmienia

Możesz kupić specjalne koszulki z klapką z przodu, która ułatwia dostęp do piersi. Jest to świetne rozwiązanie, gdy musisz karmić w ciągu dnia, ale dziecko jest ubrane na czas snu.

Ponadto noszenie ubrań podczas karmienia piersią może pomóc utrzymać chłód podczas karmienia, co może sprawić, że będzie to bardziej komfortowe dla was obojga. Istnieje kilka różnych stylów ubrań zaprojektowanych specjalnie dla mam karmiących piersią; jednak każdy luźny top lub sukienka będzie działać dobrze też! Niektóre mamy, jako odzież do karmienia wolą nosić staniki z wbudowanymi biustonoszami lub kamizelki pod topami, aby nie musiały się martwić o kupowanie dodatkowych elementów garderoby. Jeśli to możliwe (i jeśli nie psuje to Twojego stylu!), spróbuj założyć coś w którym możesz swobodnie karmić piersią bez konieczności zdejmowania koszuli.

Osłona do karmienia jest również świetnym rozwiązaniem, gdy jesteś w miejscu publicznym i chcesz zachować trochę prywatności podczas karmienia piersią!

Poduszki do karmienia

Można je wykorzystać jako podparcie dla pleców lub ramion, a nawet jako podwyższone siedzisko dla dziecka.

Warto też pomyśleć nad takim rozwiązaniem jak osłona do karmienia jest również świetnym rozwiązaniem, gdy jesteś w miejscu publicznym i chcesz zachować trochę prywatności podczas karmienia piersią!

Laktator

Laktator pozwala odciągnąć mleko z piersi, aby można je było przechować i wykorzystać później, gdy jesteś poza domem lub jesteś zbyt zajęta, aby karmić piersią. Ręczny odciągacz pokarmu trwa dłużej niż elektryczny, ale często jest tańszy i łatwiejszy w użyciu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =