Nagła śmierć – jakie czynności należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagła śmierć – jakie czynności należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej?

Śmierć człowieka to nie tylko kwestia prywatna, ale również problem społeczny. Dlatego też, gdy osoba umiera, w proces pochówku powinno być zaangażowanych kilka organów państwowych.

Kwestie prawne

Aby uniknąć problemów z rejestracją pogrzebu i pochówkiem, warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej.

Akt zgonu należy otrzymać od lekarza orzecznika co najmniej jeden dzień przed pochówkiem. Jeśli w Państwa regionie nie ma lekarzy orzeczników, można je uzyskać w lokalnym urzędzie lub na posterunku policji. Istnieje również możliwość uzyskania aktu zgonu online.

Następnie należy uzyskać zgodę na pochówek w miejscowym biurze cmentarnym. O tym, gdzie znajduje się ten urząd, można dowiedzieć się na poczcie lub w budynku administracji lokalnej (o ile takie istnieją). Zgoda na pochówek zostanie wydana tylko wtedy, gdy krewni zmarłej osoby nie mają żadnych zaległości – są to m.in. niezapłacone rachunki za media, podatki i mandaty za wykroczenia drogowe.

Co przygotować?

Do pochówku należy przygotować trumnę lub drewnianą skrzynię, a także zewnętrzną trumnę ze sklejki lub metalu do transportu ciał w miesiącach zimowych, kiedy ziemia jest zamarznięta. W celu uzyskania dalszych informacji, można się zawsze doradzić i uzyskać pomoc, sprawdzając liczne zakłady pogrzebowe Nowy Sącz pełni duże miasto, w którym występują liczni, polecani przedstawiciele z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nadstawki do palet – komfortowe rozwiązanie, które powinieneś stosować!
Nadstawki do palet – komfortowe rozwiązanie, które powinieneś stosować!
Palety są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ pomagają obniżyć koszty i poprawić efektywność. Ale co się dzieje, gdy potrzebujesz więcej […]
Jak rozpoznać i leczyć ataki paniki?
Jak rozpoznać i leczyć ataki paniki?
Ucisk w klatce piersiowej, przyspieszone bicie serca, trudności z oddychaniem i towarzyszący temu duży lęk. To może być atak paniki […]
Kiedy musimy przeprowadzić awaryjne otwieranie sejfu?
Kiedy musimy przeprowadzić awaryjne otwieranie sejfu?
Zdarzają się sytuacje, kiedy chcesz otworzyć sejf, ale nie znasz kombinacji lub została ona zgubiona. Być może potrzebujesz zapasowego klucza […]
Ostatnie wpisy