Rodzaje płytek ceramicznych
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje płytek ceramicznych

Osoby, które remontują, bądź wykańczają swoje mieszkanie stają przed wieloma trudnymi wyborami od rodzaju ścian po wybór podłóg w danych pomieszczeniach. Wiele osób stawia na wyłożenie danej powierzchni płytkami. Oczywiście inne wybierzemy do podłóg, inne do ścian, a jeszcze inne do położenia na zewnątrz. Jednak jakie są rodzaje płytek ceramicznych i jakie jest ich przeznaczenie?

Najcharakterystyczniejszym podziałem płytek to: glazura, terakota i gres. Czym się różnią przedstawione rodzaje oraz gdzie warto je użyć?

  1. Gres

    Są to najbardziej odporne na ścieranie, jak również najtwardsze dostępne płytki. Ich cechy powodują, że najczęściej są one kładzione w szczególnie eksploatowanych posadzek. Swoim wyglądem mocno przypominają naturalny kamień taki jak np. granit czy marmur. To sprawia, że nadają estetyczny wygląd pod względem aranżacji danego wnętrza.

  2. Glazura

    Są to jedne z najcieńszych płytek dostępnych w sprzedaży. Co za tym idzie ich przeznaczenie to ściany łazienki czy kuchni. Jednakże ich niebywałym atutem jest bogaty wachlarz wzornictwa i kolorystyki. Z pewnością ten rodzaj kafelek nie nadaje się na nałożenie na zewnątrz budynku, ponieważ nie są one odporne na działania atmosferyczne.

  3. Terakota

Ten rodzaj płytek jest wytwarzany poprzez wypalanie z gliny. Dostępne są 2 rodzaje terakoty: szkliwiona oraz nieszkliwiona. Jeśli chcemy położyć ów płytki na zewnątrz budynku, to należy wybrać pośród płytek szkliwionych, ponieważ ten zabieg nadaje im większa odporność na wszelakie działania atmosferyczne. Nieszkliwione płytki z terakoty posiadają naturalny kolor gliny oraz nadają się na położenie wewnątrz nieruchomości.

Wybór pomiędzy gresem, glazurą a terakotą zależy tak naprawdę od zastosowania w danym pomieszczeniu oraz od tego, czy będą one położone na ścianach czy na podłogach naszego mieszkania.

Polecaną marką płytek jest Cersanit, która oferuje duży wybór kafelków do łazienek, kuchni oraz korytarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym należy pamiętać przy zakładaniu swojej firmy?
O czym należy pamiętać przy zakładaniu swojej firmy?
Uruchomienie własnej działalności wiąże się nie tylko z formalnościami, ale także z wdrożeniem niezbędnych działań reklamowych. Najlepiej skorzystać z fachowej […]
Różnice między B2B a umową o pracę
Różnice między B2B a umową o pracę
Forma zatrudnienia to jeden z pierwszych elementów, na które powinno zwrócić się uwagę podczas analizy ogłoszenia o pracę. Ze względu […]
Złomowanie samochodu – jak przebiega?
Złomowanie samochodu – jak przebiega?
Złomowanie samochodów to proces recyklingu stali, aluminium i innych metali nieżelaznych ze złomowanych samochodów. Jaka jest najczęstsza metoda? Najczęstszą metodą […]
Ostatnie wpisy