Co kupić dziecku na święta?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co kupić dziecku na święta?

Kiedy zbliża się okres świąteczny, zaczynają się gorączkowe poszukiwania prezentów. Sklepy kuszą nas promocjami, a telewizyjne bloki reklamowe zdominowane zostają przez spoty producentów zabawek. Jak wybrać idealny prezent na święta dla dziecka?

Są dzieci, które już w listopadzie piszą listy do Świętego Mikołaja, zamieszczając w nich niekończące się listy prezentów. Wtedy sprawa jest prosta. Ale co wybrać, kiedy takiej listy brak lub gdy trzeba kupić prezent dla dziecka, którego upodobań nie znamy? Są prezenty uniwersalne i ponadczasowe, takie które nigdy nie wychodzą z mody i sprawdzą się w każdej sytuacji.

Podarunki dla dziewczynek

Kiedy szukamy prezentu dla dziewczynki, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to lalki. Od słodkich, miękkich bobasów, przez nieśmiertelne lalki Barbie, na lalkach inspirowanych bajkami kończąc. Mile widziane są też wszelkie okołolalkowe akcesoria: wózki, łóżeczka czy domki. Akcesoria te wykorzystać można również dla uwielbianych przez dziewczynki pluszaków, których szeroki wybór znaleźć można na stronie https://mikao.pl/maskotki-pluszaki-dla-dzieci. Starsze dziewczynki ucieszą się z zestawów do makijażu czy paznokci, dzięki którym będą mogły poczuć się małymi damami. Świetnie sprawdzą się również zestawy plastyczne i kreatywne, np. do tworzenia biżuterii. Potrafią one zająć dziecko na długie godziny.

Prezenty dla chłopca

Chłopcy uwielbiają auta – od małych resoraków po duże, zdalnie sterowane modele, rozwijające zawrotne prędkości. I nieważne, że ich kolekcja nie mieści się już w pokoju – każde kolejne auto jest mile widziane, a szczytem marzeń jest często garaż, mogący pomieścić cały dobytek. Równie pożądane są kolejki elektryczne, którymi chętnie pobawią się także tatusiowe. Nieco starsi chłopcy ucieszą się na pewno ze stołu do piłkarzyków lub zestawów kreatywnych typu mały konstruktor.

Bez względu na płeć

Są takie prezenty, które uwielbiają i dziewczynki, i chłopcy. Prym wiodą tutaj klocki oraz gry planszowe i logiczne, idealne na długie, zimowe wieczory. Świetnie sprawdzą się wszelkie zabawki pobudzające aktywność ruchową – zarówno te, które można wykorzystać w domu, czyli namioty i tunele, jak i te, które przeznaczone są do zabawy na dworze – coraz bardziej popularne gokarty dla dzieci na pedały czy nieśmiertelne sanki. Warto wspomnieć też o kostiumach i przebraniach, wszak każda dziewczynka marzy o tym, by zostać księżniczką czy wróżką, a chłopcy chętnie zobaczą się w roli strażaka czy policjanta.

Wybór idealnego prezentu na święta nie zawsze jest prosty. Przedstawione propozycje są jednak na tyle uniwersalne, że powinny trafić w gust każdego dziecka.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego – jak go uzyskać?
Certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego – jak go uzyskać?
Uzyskanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego jako obcego wymaga zdania stosownego egzaminu. W zależności od naszego poziomu zaawansowania możemy zdawać […]
Jakiego sprzętu używa straż pożarna podczas interwencji?
Jakiego sprzętu używa straż pożarna podczas interwencji?
Większości osób straż pożarna kojarzy się z charakterystycznym wozem i wężem wykorzystywanym do rozlewania wody, a tym samym gaszenia pożarów. […]
Wlew z kurkuminy – po co się stosuje?
Wlew z kurkuminy – po co się stosuje?
Wlew z kurkuminy to pojęcie, które może brzmieć enigmatycznie. A chodzi tutaj o dożylne podawanie kurkuminy będącej substancją czynną występującą […]
Ostatnie wpisy