Najlepsze kosmetyki do skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą chorobą skóry, która powoduje suche, swędzące i czerwone plamy na ciele.

Najlepsze kosmetyki dla skóry atopowej to takie, które nie zawierają substancji drażniących i alergenów. Skóra atopowa jest bardziej skłonna do wyprysków i może być bardzo wrażliwa, dlatego ważne jest, aby rozsądnie dobierać kosmetyki.

Kremy nawilżające

Produkty te pomagają zamknąć wilgoć w skórze i nadać jej uczucie miękkości. Polski producent kosmetyków oferuje wiele rodzajów kremów w różnych zakresach cenowych. Wybierz taki, który nie zawiera substancji zapachowych i jest hipoalergiczny – tego typu produkty rzadziej powodują podrażnienia lub reakcje alergiczne.

Środki oczyszczające

Atopowe zapalenie skóry często powoduje przetłuszczanie się skóry, dlatego możesz potrzebować środka oczyszczającego, który dobrze wszystko usunie bez wysuszania skóry. Szukaj produktów oczyszczających, które zawierają ceramidy lub niacynamid – wykazano, że oba te składniki poprawiają funkcjonowanie bariery ochronnej u osób z chorobami skóry.

Filtry przeciwsłoneczne

Ekspozycja na słońce jest częstym czynnikiem wyzwalającym zaostrzenie atopowego zapalenia skóry i może również pogorszyć istniejące objawy. Jeśli wychodzisz na zewnątrz, pamiętaj o każdorazowym nałożeniu odpowiedniego filtru SPF.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + jedenaście =