Deski tarasowe – ile kosztują i jakie wybrać na taras?
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski tarasowe – ile kosztują i jakie wybrać na taras?

Deski tarasowe są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem materiału do budowy tarasów. Są one dostępne w różnych rozmiarach i mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań, zarówno wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych.

Ile kosztują deski tarasowe?

Cena desek tarasowych zależy od rodzaju materiału i rozmiaru, których potrzebujesz. Dombal oferuje różne rodzaje desek w kilku przedziałach cenowych.

Najtańszą opcją jest zakup cienkich desek, ale mogą one być nieodpowiednie dla niektórych projektów. W niektórych przypadkach możesz bowiem potrzebować grubszych desek, które będą bardziej odporne na uszkodzenia związane z wilgocią lub insektami. Możesz też wybierać spośród różnych kolorów lub wzorów – dzięki temu Twój taras będzie wyglądał znacznie atrakcyjniej.

Które z nich wybrać?

Deski tarasowe mogą być wykonane z różnych materiałów: drewna, tworzywa sztucznego lub syntetycznego włókna drzewnego (ten typ sprawdzi się zwłaszcza na dużych tarasach). Każdy materiał ma takie cechy, które sprawiają, że nadaje się do określonych zastosowań.

Drewno jest jedną z najpopularniejszych opcji, ponieważ dzięki zaimpregnowaniu jest ono wytrzymałe i nie gnije łatwo pod wpływem wody. Wymaga jednak regularnej konserwacji ze względu na swoją porowatość – oznacza to nakładanie farby lub lakieru co najmniej raz w roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Wino to napój stary jak świat i w dodatku uwielbiany niemal przez wszystkich. Dobre wino ma wiele zastosowań i nie […]
Modne czółenka – na słupku czy na szpilce?
Modne czółenka – na słupku czy na szpilce?
Czółenka nigdy nie wyjdą z mody. Są bardzo kobiecie, a co sezon pojawiają się zupełnie nowe propozycje całkowicie odmieniają ten […]
Jak zabezpieczyć rury przed zamarzaniem?
Jak zabezpieczyć rury przed zamarzaniem?
Pierwszym krokiem w ochronie rur przed zamarzaniem jest wezwanie profesjonalnego hydraulika. Większość problemów z zamarzaniem może być rozwiązana za pomocą […]
Ostatnie wpisy