Co pomoże zwiększyć objętość włosów?

Piękne i gęste włosy są marzeniem każdej z kobiet. Niestety, czasami geny czy choroba nie pozwalają na uzyskanie tak bujnej fryzury, dlatego trzeba szukać sposobów na poprawienie tego stanu rzeczy. Co stosować w celu zwiększenia objętości włosów? Jakie kosmetyki sprawdzają się najlepiej?

Domowe sposoby czy profesjonalne kosmetyki?

Zwolenników naturalnej pielęgnacji przybywa, dlatego warto wprowadzić ją także do rutyny pielęgnacyjnej włosów. Chcąc tanio i naturalnie zwiększyć objętość włosów u nasady, należy wmasować niewielką ilość mąki ziemniaczanej w skórę głowy i nasadę włosów. Ten zabieg optycznie sprawi, że włosów będzie wydawało się więcej. Dodatkowo z pewnością włosy będą wyglądały na świeższe, ponieważ skrobia wchłonie sebum.

Sklepową alternatywą dla mąki ziemniaczanej są suche szampony, których działanie jest bardzo zbliżone. Dobrym oraz sprawdzonym sposobem są także lakiery do włosów, które nie tylko utrwalają fryzurę, ale także zwiększają jej objętość. Efekt utrzymuje się na tyle długo, że spokojnie można cały dzień nie poprawiać uczesania.

Objętości dodadzą także wcierki aplikowane na skórę głowy, które nie tylko chwilowo poprawiają stan włosów, ale także odżywiają skalp i sprawiają, że włosy są mocniejsze i mniej skłonne do wypadania, a nowe włosy rosną znacznie grubsze i odżywione. Miejscem, gdzie można je najtaniej nabyć jest hurtownia fryzjerska. Poprawienie objętości włosów można uzyskać na wiele sposobów, warto zatem wypróbować kilka z nich i znaleźć swój ulubiony.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dziewięć =