Czym są gumowe przelotki i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Gumowe przelotki to małe kawałki gumy, zwykle w okrągłym kształcie, które są używane do zakrywania otworów i ochrony innych części w produkcie. Mogą być wykonane z różnych materiałów i mają kilka różnych zastosowań.

Gdzie się stosuje przelotki gumowe?

Gumowe przelotki są powszechnie stosowane jako oczka do mocowania przedmiotów razem. Na przykład, mogą być stosowane w konstrukcji odzieży lub zasłon, aby zabezpieczyć luźne nici lub zapobiec ich rozplataniu. Gumowa przelotka działa jak bariera pomiędzy dwoma krawędziami, które w przeciwnym razie mogłyby się ze sobą zetknąć i potencjalnie spowodować uszkodzenia.

Jak działają?

Przelotki gumowe są w wielu kształtach i rozmiarach, ale wszystkie mają tę samą podstawową funkcję: chronić przedmioty, które otaczają. W elektronice, przelotki gumowe są często spotykane na płytkach drukowanych, gdzie działają jako izolatory dla elementów elektrycznych, takich jak rezystory i kondensatory. Zapobiegają one zwarciom poprzez zapewnienie szczeliny powietrznej pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami, które w przeciwnym razie mogłyby się dotknąć, gdyby nie były oddzielone przez przelotkę. Gumowe przepusty można również znaleźć wewnątrz elementów elektrycznych, takich jak transformatory i zasilacze, gdzie zapewniają izolację między wewnętrznymi przewodami prowadzącymi do różnych zacisków w samym urządzeniu.

Niektóre rodzaje gumowych przelotek są zaprojektowane do rozpraszania ciepła z obiektu lub materiału poprzez wchłanianie go do ich miękkiej powierzchni poprzez przewodzenie cieplne przed uwolnieniem go z powrotem do atmosfery poprzez odparowanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzy =