Jak łączyć ciemne kolory mebli z jasnymi?

Mieszkanie powinno stanowić dla każdego oazę spokoju. Do tego, abyśmy czuli się w nim dobrze, może przyczynić się wystrój wnętrza. Obecne trendy stawiają na łączenie bieli z czernią. Jest to połączenie, które ma zapewnić pomieszczeniu klasę oraz elegancję. Jednak bardzo istotne jest to, by aranżacja wnętrz w tych kolorach, odbywała się w sposób zrównoważony, tak aby pomieszczenie nie miało ani szpitalnego ani przygnębiającego charakteru.

Biel i czerń w aranżacji wnętrz

Projektując wnętrza, warto stosować kontrasty, ponieważ dodają one pomieszczeniu efektywnego wyglądu. Jednak co za dużo to niezdrowo, dlatego przy projektowaniu należy zachować umiar. Jedną z możliwych aranżacji meblowych jest połączenie czarnych szafek z białymi siedziskami. Przykładowo projekt wnętrz o większej powierzchni, może opierać się na białym narożniku lewym lub prawym połączonym z ciemnymi meblami. Dokonując meblowania pomieszczeń w czarno-białym stylu, warto sięgnąć nie tylko po czyste biele, ale także po jej cieplejsze odcienie. Dzięki temu wnętrze zyska przyjazny charakter, który mógł zostać zaburzony przez czerń.

Czerń i biel posiadają tę zaletę, że mogą być łączone ze sobą w każdym pomieszczeniu. W przypadku kuchni czy jadalni świetnie sprawdzi się połączenie stołu w kolorze orzechu czy dębu z białymi krzesłami. Jeśli lubimy większą ekstrawagancję to można również łączyć krzesła o białych barwach z ciemnymi. Natomiast nowoczesny narożnik do salonu w kolorze czarnym może odmienić wnętrze, które w całości umeblowane jest w jasnych kolorach. Białe wnętrza świetnie podkreślą również ciemne dodatki takie jak czarne lampy czy poduszki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 16 =