Jak mały salon przemienić w wygodne pomieszczenie?

Odpowiednia aranżacja pomieszczeń to klucz do urządzenia wygodnego mieszkania. Jeśli mamy do dyspozycji niewiele miejsca, musimy zadbać, by każdy z niezbędnych elementów znajdował się na właściwym miejscu. Małe mieszkania są nieco trudniejsze do zaadaptowania, co nie znaczy, że niemożliwe. Jak to zrobić?

Zabawa kolorami i przestrzenią

Urządzanie małego salonu powinniśmy zacząć od optycznego powiększenia naszego wnętrza. Najłatwiej zrobić to przy pomocy kolorów. W niewielkim salonie najlepiej jest zastosować jasne barwy, które sprawią, że nawet niewielki salon wyda się duży i przestronny. Jeśli nie mamy zdolności aranżacyjnym, z chęcią pomoże nam architekt wnętrz Kraków to miasto, w którym znajdziemy wiele zabytkowych kamienic, ale i nowoczesnych, współczesnych bloków. W obu przypadkach aranżacja salonu bywa bardzo trudna. W kamienicach, często wysokie sufity pomagają nam w powiększeniu dostępnej ilości przestrzeni. Możemy zabudować ściany dużą ilością półek albo dobudować niewielką antresolę.

We współczesnych blokach raczej nie mamy takiej możliwości, ale możemy powiększyć swój salon przy pomocy dodatków. Kolorowe akcenty rozmieszczone w różnych częściach salonu, sprawią, że wnętrze wyda się większe. Ważne również by w mały salon był dobrze oświetlony. Za dnia starajmy się nie zasłaniać okien, a wieczorami zadbajmy o kilka źródeł światła, które nie tylko optycznie powiększą niewielki salon, ale również dodadzą wyjątkowego klimatu naszemu wnętrzu. Dobrze oświetlony salon będzie sprawiał wrażenie, że jest większy. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − jeden =