Jak radzić sobie z cieniami pod oczami?

Dzisiejsze tempo życia, wiele godzin spędzonych w pracy, życie towarzyskie, niewiele czasu który pozostaje na sen – to wszystko może sprawić, że pod naszymi oczami pojawią się nieestetyczne cienie. Spędzanie wielu godzin w ciągu dnia przed komputerem bądź telewizorem również znacząco przyczynia się do ich powstawania. Bardzo często stanowią one także efekt naszych predyspozycji genetycznych. Jak sobie z nimi radzić?

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

By zmniejszyć lub całkowicie pozbyć się cieni pod oczami, oprócz prowadzenia jak najzdrowszego typu życia, niezbędna jest także odpowiednia i dopasowana do potrzeb pielęgnacja oczu. Dobrze jest wyposażyć się w krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, którego odpowiednio dobrane składniki poprawią elastyczność skóry, a przy tym zredukują cienie i obrzęki pod oczami. Innym sposobem by odpowiednio odżywić i poprawić stan naszej skóry są także peelingi enzymatyczne. Jedne z lepszych peelingów tego typu dostępnych na rynku można nabyć tutaj: https://skleptiande.pl/622-peelingi-enzymatyczne.

Oprócz tego należy bezwzględnie pamiętać o codziennym dokładnym demakijażu, gdyż makijaż pozostawiony na noc gwałtownie pogarsza stan delikatnej cery pod oczami. Doraźnie warto też spróbować domowych sposobów na chwilowe pozbycie się cieni pod oczami, takich jak przyłożenie pod oczy schłodzonych wcześniej łyżek bądź kompresu z herbaty. Na rynku dostępne jest też wiele korektorów, które o ile są odpowiednio dobrane, mogą skutecznie zamaskować cienie pod oczami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiem =