Cena samochodu na skupie – jakie czynniki mają na nią wpływ?

Wielu właścicieli planujących sprzedaż swojego samochodu zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić tę transakcję. Można zająć się tym samodzielnie wystawiając ogłoszenie na portalu w celu znalezienia potencjalnych zainteresowanych. Jest to jednak proces czasochłonny, który może trwać nawet kilka miesięcy. Zdecydowanie łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem jest sprzedaż pojazdu do komisu zajmującego się skupem samochodów. Ostateczna jego cena uzależniona jest od kilku czynników, na które szczególną uwagę zwracają pracownicy skupu.

Co kształtuje cenę samochodów w skupie?

Głównymi czynnikami, które wpływają na cenę samochodu są: silnik, stan techniczny oraz wizualny, a także dokumentacja oraz historia wypadkowa, a przede wszystkim aktualny popyt na dany model.

Największą popularnością cieszą się pojazdy z silnikiem benzynowym, a szczególnie te z prostą i sprawdzoną konstrukcją. Wiąże się to z faktem, że z reguły są one mniej awaryjne, a w razie konieczności przeprowadzenia naprawy nie jest ona kosztowna.

Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę auta oraz jego atrakcyjność dla klientów jest jego przebieg oraz kraj, z którego pochodzi. Na rynku działa wiele komisów oferujących skup aut Szczecin jest jednym z miast, w którym można takie znaleźć. Im bogatsze wyposażenie samochodu oraz wyższy komfort jazdy, tym jego cena będzie wyższa. Brak takich elementów, jak klimatyzacja, czy elektrycznie otwierane szyby negatywnie wpływa na zainteresowanie pojazdem i wydłuża czas jego sprzedaży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dziesięć =