Co sprezentować dziecku pod choinkę?

Świąteczne prezenty to ulubiona część Bożego Narodzenia dla większości dzieci. Wielkie paczki pełne niespodzianek pobudzają wyobraźnię, budują atmosferę radosnego wyczekiwania, a potem dostarczają frajdy na długie zimowe wieczory. Jednak wybór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niełatwy – muszą być jednocześnie rozwijające i dopasowane do upodobań obdarowanego, dobrze by były też, gdyby były edukacyjne lub rozwijające ruchowo. 

Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci w każdym wieku

Wśród uniwersalnych prezentów dla najmłodszych są takie zabawki jak puzzle, rozmaite zestawy artystyczne czy klocki. Cieszą się one powodzeniem wśród maluchów w każdym wieku, aż do wczesnych lat nastoletnich, a do tego pomagają ćwiczyć skupienie, kreatywność i inteligencję przestrzenną, pomogą się też wyciszyć po pełnym emocji czasie świątecznym. Natomiast dla bardziej aktywnych dzieci dobrym rozwiązaniem są gry zręcznościowe, w które można grać całą rodziną, a także różnego rodzaju zabawki do zabaw ruchowych.

Dużym powodzeniem wśród młodszych uczestników Wigilii cieszą się sterowalne autka i inne pojazdy na akumulator np. tego rodzaju: https://monden.pl/auta-na-akumulator, w które można wsiąść i jeździć po całym domu czy po podwórku. Dla małych czytelników świetnie sprawdzą się także dopasowane do wieku książeczki w takich tematach jak ekologia, historia różnych krajów czy rozpoznawanie zwierząt i roślin. To doskonały sposób, by zainteresować malucha otaczającym go światem i zbudować w nim nawyk sięgania po ciekawą lekturę. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =