Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Co to jest?

Naturalne kosmetyki to produkty, które wykorzystują składniki pochodzące z natury. Składniki stosowane w kosmetykach naturalnych są często organiczne, a także zrównoważone i przyjazne dla środowiska.

Z czego wykonane?

Kosmetyki naturalne wykonane są z ekstraktów roślinnych i zwierzęcych, minerałów i olejków eterycznych. Obejmują one kremy nawilżające i przeciwstarzeniowe, środki oczyszczające i złuszczające, zabiegi pod oczy i maseczki do twarzy. Mogą być również stosowane do leczenia problemów z trądzikiem lub suchą skórą lub do łagodzenia wrażliwej skóry. Naturalne składniki są od wieków używane przez ludzi na całym świecie do upiększania ich ciał i skóry.

Czego nie zawierają?

Kosmetyki naturalne są wytwarzane bez toksycznych substancji chemicznych i syntetycznych składników, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu lub środowisku. Zamiast tego używają naturalnych konserwantów, takich jak olejki eteryczne, które mają doskonałe właściwości antybakteryjne i działają jak skuteczna tarcza przeciwko zarazkom i bakteriom. Produkty te nie zawierają parabenów, ftalanów ani laurylosiarczanu sodu (SLS). Nie są testowane na zwierzętach; nie mają dodanych substancji zapachowych; nie zawierają sztucznych kolorów; a wiele z nich nie potrzebuje nawet wody, ponieważ występują w formie proszku zamiast płynu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziewięć =