Regularne posiłki – dlaczego i jak o nich pamiętać?

Podstawową zasadą zdrowego żywienia jest jedzenie posiłków regularnie, 4-5 razy dziennie w około 3- godzinnych odstępach. Praca, stres, życie w biegu sprawiają jednak, że staje się to dla wielu niemożliwe. Trzeba jednak wiedzieć, że zbyt rzadkie jedzenie może spowolnić metabolizm, a co za tym idzie – masa ciała zamiast spadać, zaczyna rosnąć. Organizm, który ma zbyt małą podaż kalorii w nieregularnych odstępach czasowych, zaczyna magazynować zapasy, które odkładają się w postaci niechcianej warstwy tłuszczu.

Dietetycznie i łatwo – jedzenie na dowóz

Aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie, należy przeorganizować swój sposób żywienia i spożywać posiłki regularnie. To oznacza, że w czasie pracy zjadać będzie się co najmniej 2 posiłki. Jeśli ktoś nie ma czasu i możliwości przygotowania posiłków w domu, może skorzystać z usług firm cateringowych.

W dużych miastach zamawianie jedzenia na dowóz staje się standardem. Bardzo różnorodny catering biurowy Poznań oferuje za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm każdemu, kto potrzebuje zjeść zdrowo, smacznie i regularnie. Menu łatwo można dopasować do potrzeb i preferencji smakowych.

 O tym, jak zróżnicowane i zindywidualizowane są propozycje firm cateringowych, można się przekonać, przeglądając ich strony internetowe. Przykładowo na stronie https://www.kapitan-cook.pl/pages/view/88/catering-biurowy-torun znajdziemy dziesięć różnych diet, m.in dla wegetarian, osób nie tolerujących glutenu, na diecie paleo czy ketogenicznej. To znacznie ułatwia regularne jedzenie, a co za tym idzie dbanie o zdrowie i utrzymanie szczupłej sylwetki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 1 =