Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularne wizyty u stomatologa uchronią przed problematycznym leczeniem zębów, czy co gorsza – ich utratą. Mało tego, piękny uśmiech i zadbane zęby dodają pewności siebie każdemu z nas. Dlatego warto kontrolować stan uzębienia – niezależnie od wieku.

Wskazania do leczenia kanałowego

Wizyty kontrolne u dentysty konieczne są w celu sprawdzenie stanu zębów i określenia potrzebnych zabiegów. W ramach stomatologii zachowawczej usuwane są przede wszystkim zmiany próchnicowe, przeprowadzane jest leczenie nadwrażliwości zębów oraz zabiegi leczenia kanałowego. Stomatolog w Poznaniu oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Najczęściej wykonywanym u pacjentów zabiegiem są wypełnienia światłoutwardzalne, które stosowane są powszechnie w leczeniu próchnicy. Niekiedy silnie rozwijająca się próchnica obejmuje także tkanki miazgi zębowej, powodując stan zapalny. Wtedy konieczna jest interwencja endodontyczna czyli leczenie kanałowe.

Dzięki takiej zaawansowanej technice stomatologicznej można wypełnić kanały i tym samym zachować ząb, bez konieczności usuwania. Przed przystąpieniem do takiego zabiegu niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG, które zleca dentysta po wstępnym badaniu i kontroli zębów.

Możemy się wtedy przekonać, na czym polega RTG zęba – najczęściej wykonywane zdjęcie punktowe umożliwia precyzyjne określenie stanu zapalnego oraz określenie kolejnych etapów leczenia. Ostatnim etapem w leczeniu kanałowym jest całkowita odbudowa korony zęba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wymiana dętki w oponie motocykla – czy można to zrobić samemu?
Wymiana dętki w oponie motocykla – czy można to zrobić samemu?
W każdym motocyklu bardzo ważną rolę odgrywają dętki zamontowane w kołach. Odpowiadają one bowiem bezpośrednio zarówno za komfort , jak […]
Jak działa kredyt obrotowy?
Jak działa kredyt obrotowy?
Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest utrzymanie płynności finansowej w firmie. Bywają jednak sytuacje, kiedy przedsiębiorca ma z tym […]
Jak osiągnąć sukces w biznesie – od czego warto zacząć?
Jak osiągnąć sukces w biznesie – od czego warto zacząć?
Osiągnięcie sukcesu to pragnienie każdego przedsiębiorcy, bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzi. Jest to jednak wyzwanie, które wymaga […]
Ostatnie wpisy