Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularne wizyty u stomatologa uchronią przed problematycznym leczeniem zębów, czy co gorsza – ich utratą. Mało tego, piękny uśmiech i zadbane zęby dodają pewności siebie każdemu z nas. Dlatego warto kontrolować stan uzębienia – niezależnie od wieku.

Wskazania do leczenia kanałowego

Wizyty kontrolne u dentysty konieczne są w celu sprawdzenie stanu zębów i określenia potrzebnych zabiegów. W ramach stomatologii zachowawczej usuwane są przede wszystkim zmiany próchnicowe, przeprowadzane jest leczenie nadwrażliwości zębów oraz zabiegi leczenia kanałowego. Stomatolog w Poznaniu oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Najczęściej wykonywanym u pacjentów zabiegiem są wypełnienia światłoutwardzalne, które stosowane są powszechnie w leczeniu próchnicy. Niekiedy silnie rozwijająca się próchnica obejmuje także tkanki miazgi zębowej, powodując stan zapalny. Wtedy konieczna jest interwencja endodontyczna czyli leczenie kanałowe.

Dzięki takiej zaawansowanej technice stomatologicznej można wypełnić kanały i tym samym zachować ząb, bez konieczności usuwania. Przed przystąpieniem do takiego zabiegu niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG, które zleca dentysta po wstępnym badaniu i kontroli zębów.

Możemy się wtedy przekonać, na czym polega RTG zęba – najczęściej wykonywane zdjęcie punktowe umożliwia precyzyjne określenie stanu zapalnego oraz określenie kolejnych etapów leczenia. Ostatnim etapem w leczeniu kanałowym jest całkowita odbudowa korony zęba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uzyskać rzetelne informacje i porady o naturze prawnej?
Jak uzyskać rzetelne informacje i porady o naturze prawnej?
W życiu przychodzi nieraz trudny okres, w którym borykamy się z różnymi problemami, również z pogranicza prawa. Załatwianie spraw sądowych […]
Zastosowanie i działania dmuchaw napowietrzających
Zastosowanie i działania dmuchaw napowietrzających
Specjalne urządzenia przeznaczone do napowietrzania wody i innych substancji płynnych (a niekiedy też gazowych) to dmuchowy napowietrzające. Są wykorzystywane wszędzie […]
Księgowość – co warto wiedzieć?
Księgowość – co warto wiedzieć?
Rachunkowość to dyscyplina stosowana w biznesie i jest to proces rejestrowania, klasyfikowania i podsumowywania transakcji z udziałem pieniędzy. Rachunkowość pomaga […]
Ostatnie wpisy