Jak oddzielić życie prywatne od zawodowego?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak oddzielić życie prywatne od zawodowego?

Wracasz po długim dniu pracy i ciągle myślisz o tym, co Cię spotkało? A może zabierasz pracę ze sobą i zamiast wypoczywać, nadrabiasz zaległe projekty? Problemy z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego mają różne oblicza. Zawsze jednak warto nad nimi popracować, ponieważ na dłuższą metę mogą być bardzo szkodliwe.

Określenie prywatnej przestrzeni

Warto rozpocząć od wyznaczenia pewnego rodzaju stref prywatności. Granic, których nie będzie się przekraczać. Przykładem może być czas urlopowy. Niewłaściwe jest branie ze sobą telefonu służbowego i przejmowanie się obowiązkami. Przede wszystkim dlatego, że nie pozwala to na prawdziwy relaks i wakacje. Urlop musi być czasem wolnym, tak, by po powrocie mieć energię na pracę. Jeśli jesteś swoim szefem, nakaż sobie absolutny spokój. Jeśli pracujesz na etacie, nie daj się wykorzystywać. Natomiast w standardowych tygodniach życia warto wyznaczać sobie wieczory na życie prywatne – spędzanie czasu z dziećmi, z partnerem, na uprawianiu hobby czy zwyczajnym relaksie. Rozpoczyna się od małych zmian, stopniowo wprowadzając prawdziwą rewolucję.

Po co nam granice prywatności

Granica między życiem prywatnym, a zawodowym, to swoista harmonia umysłu. Każde zaburzenie prowadzi do problemów ze stresem, nerwowością, wyczerpaniem i brakiem energii. Nie można ani ciągle pracować, ani ciągle się bawić. Te czynności naturalnie się uzupełniają. Relaks pozwala na wydajne wykonywanie swoich obowiązków, obowiązki natomiast sprawiają, że dni wolne mają lepszy smak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Transport klasyków z zagranicy – koszt i czas
Transport klasyków z zagranicy – koszt i czas
Ile trzeba zapłacić za import auta z USA? W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na import samochodów ze […]
Morze martwe – w jaki sposób wpływa na organizm?
Morze martwe – w jaki sposób wpływa na organizm?
Morze Martwe nie ma naturalnego odpływu, dlatego znajdujące się w nim minerały gromadzą się na stałe w jego wodach. Dzięki […]
Kiedy warto się zdecydować na terapię Orthokine?
Kiedy warto się zdecydować na terapię Orthokine?
Zwyrodnienie stawów czy uraz może spotkać każdego, niezależnie od wieku. Powstający ból jest niezwykle silny. Aby móc powrócić do sprawności […]
Ostatnie wpisy