Nagła śmierć – jakie czynności należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagła śmierć – jakie czynności należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej?

Śmierć człowieka to nie tylko kwestia prywatna, ale również problem społeczny. Dlatego też, gdy osoba umiera, w proces pochówku powinno być zaangażowanych kilka organów państwowych.

Kwestie prawne

Aby uniknąć problemów z rejestracją pogrzebu i pochówkiem, warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć w związku z pochówkiem osoby zmarłej.

Akt zgonu należy otrzymać od lekarza orzecznika co najmniej jeden dzień przed pochówkiem. Jeśli w Państwa regionie nie ma lekarzy orzeczników, można je uzyskać w lokalnym urzędzie lub na posterunku policji. Istnieje również możliwość uzyskania aktu zgonu online.

Następnie należy uzyskać zgodę na pochówek w miejscowym biurze cmentarnym. O tym, gdzie znajduje się ten urząd, można dowiedzieć się na poczcie lub w budynku administracji lokalnej (o ile takie istnieją). Zgoda na pochówek zostanie wydana tylko wtedy, gdy krewni zmarłej osoby nie mają żadnych zaległości – są to m.in. niezapłacone rachunki za media, podatki i mandaty za wykroczenia drogowe.

Co przygotować?

Do pochówku należy przygotować trumnę lub drewnianą skrzynię, a także zewnętrzną trumnę ze sklejki lub metalu do transportu ciał w miesiącach zimowych, kiedy ziemia jest zamarznięta. W celu uzyskania dalszych informacji, można się zawsze doradzić i uzyskać pomoc, sprawdzając liczne zakłady pogrzebowe Nowy Sącz pełni duże miasto, w którym występują liczni, polecani przedstawiciele z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Dlaczego reklama ambientowa jest najskuteczniejszą formą reklamy?
Reklama ambientowa to rodzaj komunikacji marketingowej, która wykorzystuje media otoczenia do promowania marki lub produktu. Reklama ambientowa została po raz […]
Buty na co dzień – jak wybrać model idealny dla siebie?
Buty na co dzień – jak wybrać model idealny dla siebie?
Buty to nieodłączny element naszej garderoby. Przede wszystkim stanowią one ochronę stóp, ale również pełnią funkcję ozdobną. Odpowiednio dobrane obuwie […]
Meble modułowe czy na wymiar?
Meble modułowe czy na wymiar?
W dzisiejszych czasach coraz chętniej i częściej aranżujemy wnętrza domów i mieszkań zgodnie z naszymi upodobaniami. Popularne niegdyś meble modułowe […]
Ostatnie wpisy