Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych substancji w medycynie estetycznej i kosmetologii. Jest to naturalnie występująca we wszystkich organizmach żywych substancja. W ciele człowieka zapewnia skórze odpowiednie napięcie, nawilżenie i sprężystość. Wraz z procesem starzenia, zawartość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada, co powoduje suchość i utratę jędrności cery oraz powstawanie zmarszczek. Substancja ta wykorzystywana jest też w wielu innych dziedzinach medycyny, takich jak ginekologia, okulistyka, reumatyka czy dermatologia. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, wykorzystujących właściwości kwasu hialuronowego, które mają na celu przywrócenie młodego wyglądu skóry czy drobne korekty estetyczne twarzy. 

Właściwości kwasu hialuronowego

Substancja ta posiada zdolność do wiązania dużej ilości wody, dzięki temu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia cery. Kwas hialuronowy wspomaga również powstawanie nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność i młody wygląd skóry. Do właściwości substancji należy również rola wypełniacza – jest składnikiem ścian naczyń krwionośnych czy mazi stawowej. Dzięki temu można używać go do korekty owalu twarzy czy wypełniania ust. 

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Jako, że jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, zabiegi z jego wykorzystaniem są zupełnie bezpieczne. Istnieje niewiele przeciwwskazań, które wykluczałyby użycie kwasu hialuronowego i są to rzadkie przypadki. Do najpopularniejszych zabiegów należą m.in. wypełnianie zmarszczek, korekta owalu twarzy czy wypełnianie ust. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się od 6 do 24 miesięcy, w zależności od rodzaju zabiegu oraz personalnych właściwości skóry. Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele rozwiązań dopasowanych do klienta. Warto sprawdzić gabinet, do którego wybierasz się na zabieg, gdyż jest to pewna ingerencja w ciało. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.dermatolog-poznan.info

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 6 =