Przegląd motywów graficznych na wizytówki dla architektów i budowlańców
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd motywów graficznych na wizytówki dla architektów i budowlańców

Wizytówka to bardzo ważny element prezentujący specjalistę z danej dziedziny. Musi być ona więc odpowiednio zaprojektowana, tak aby zademonstrować najmocniejsze strony reprezentowanej osoby i zachęcić klienta do współpracy. Wizytówka jest szczególnie ważnym narzędziem prezentacji w zawodzie architekta i budowlańca.

Gotowe, dobrze zaprojektowane wizytówki dla takich branż, jak architektura i budowlanka znajdziesz na przykład tutaj: https://itaaz.pl/kategoria-produktu/wizytowki/budownictwo-i-architektura/wizytowka-budowlana/.

Jakie są tendencje w projektowaniu takich wizytówek?

Na podstawie powyższej oferty można wyodrębnić kilka głównych motywów. Wciąż utrzymuje się trend na stonowane i minimalistyczne nadruki z kontrastowymi, graficznymi elementami, jednak ten kolor staje się zdecydowanie bardziej popularny, szczególnie na wizytówkach dla budowlańców. Kolejnym trendem jest umieszczenie na froncie grafiki związanej z danym zawodem. Takiej wizytówki wzory mogą być najróżniejsze. Do architektów pasują panoramy miejskie, nowoczesne budynki lub detale architektoniczne, natomiast do budowlańców tekstury różnych materiałów wykończeniowych, np. drewno lub cegła.

Jeżeli chodzi o układ informacji na wizytówce, zwykle na froncie pojawia się sama nazwa firmy lub imię i nazwisko, natomiast dopiero na odwrocie trafimy na wszystkie istotne dane. Bardzo ważny jest także sposób przedstawienia tych danych. Obecnie najważniejsze informacje są podkreślone poprzez inne tło, wygaszenie grafiki lub mocniejszą czcionkę, dzięki czemu wybijają się na pierwszy plan.

Czy warto korzystać z gotowych wzorów?

Obecnie ilość wzorów do wyboru jest tak duża, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a czas poświęcony na dobór odpowiedniego modelu jest zdecydowanie krótszy niż spędzony na projektowaniu własnej wizytówki. Wybierając gotowy produkt, nie trzeba się martwić, jak wizytówka zostanie wydrukowana. Tutaj zadbano już o to, aby projekt wyszedł idealnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słodkie upominki świąteczne – komu warto je podarować?
Słodkie upominki świąteczne – komu warto je podarować?
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy podarować naszym bliskim coś wyjątkowego. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest łatwy i […]
Sport to zdrowie – jakie ćwiczenia bez problemu wykonamy w domu?
Sport to zdrowie – jakie ćwiczenia bez problemu wykonamy w domu?
Dbać o sylwetkę można nie tylko na siłowni. Jeśli nie lubimy tłumów lub brak nam czasu na dojazdy, z powodzeniem […]
Jak sprawnie zarządzać pracą magazynu?
Jak sprawnie zarządzać pracą magazynu?
Wiele branż nie mogłoby dziś właściwie funkcjonować bez dobrze zorganizowanej logistyki, na którą składa się również odpowiednie gromadzenie i składowanie […]
Ostatnie wpisy