Jak filtrować wodę?
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak filtrować wodę?

Znaczna część społeczeństwa coraz częściej sięga po wodę z kranu pragnąc zgasić swoje pragnienie. Nie ma w tym nic złego, skoro jest ona dopuszczona do użytku to spełnia wszystkie niezbędne warunki bezpieczeństwa. Niektórzy jednak wciąż nie mogą się do tego przekonać mimo wszystko. Warto wtedy pomyśleć o samodzielnym filtrowaniu wody.

Jak samodzielnie filtrować wodę w domu?

Do wyboru mamy wiele różnych sposobów. Bardzo popularne są dzbanki filtrujące dzięki prostocie swojego działania i wygody użytku. W jego obsłudze nie ma niczego skomplikowanego, wystarczy nalać do niego wodę. Takie dzbanki wyposażone są w zamontowane już filtry, które później jednak można bez problemu wymienić, a nawet trzeba jeśli chcemy ciągle cieszyć się czystą wodą. Wystarczy to zrobić raz na mniej więcej od dwóch do czterech tygodni. W wymianie ich nie znajdziecie żadnego problemu.

Dostępny jest również znacznie bardziej zaawansowany system odwróconej osmozy. Sprawdzi się ona w środowisku, gdzie zanieczyszczenie wody jest znaczące. Wykorzystywana jest nawet przez niektórych producentów wody butelkowanej. Taki aparat jest zestawem wszystkich niezbędnych narzędzi do profesjonalnej filtracji. Zawiera m.in filtry wstępne, zbiornik magazynujący, membranę osmotyczną. Montuje się go w szafce pod zlewem i dzięki temu otrzymujemy wodę, która jest bez wątpienia najlepszej jakości.

Innym pomysłem na czystą wodę pitną w domu jest dystrybutor wody filtrowanej. Pobierają one wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej, do której są podłączane i poprzez posiadane w sobie filtry zamieniają wodę na taką bez jakichkolwiek bakterii czy chloru. Koszta użytku takiego dystrybutora do filtrowania są stałe. Sprawdzą się na pewno w biurach, ale w domu także jak najbardziej.

Bogaty wybór dystrybutorów do filtrowania znajdziesz w sklepie internetowym Aqua Logic.

Chcesz wydzierżawić ekspres do kawy? Sprawdź ofertę Aqua Logic.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompy hydroforowe – czym są i do czego służą?
Pompy hydroforowe – czym są i do czego służą?
Czym są pompy hydroforowe? Pompy hydroforowe to rodzaj pompy hydrofobowej, która służy do wydobywania płynów z ziemi. Są one rodzajem […]
Awaria kserokopiarki – co zrobić?
Awaria kserokopiarki – co zrobić?
Złośliwość rzeczy martwych nigdzie nie boli tak bardzo, jak w biurze. Między ważnymi projektami problemy ze sprzętem, który powinien nam […]
Dlaczego warto robić przetwory z warzyw?
Dlaczego warto robić przetwory z warzyw?
Wielu ludzi uważa dziś, że robienie domowych przetworów to już przeżytek, że tak się nie robi, że to za drogo, […]
Ostatnie wpisy