Jak przygotować się na operację stawu skokowego bądź stopy?

Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu, jakim jest operacja stawu skokowego bądź stopy, jest kluczowa do tego, aby pomyślnie przejść cały proces późniejszej rekonwalescencji. Lepiej wiedzieć, na co się przygotować oraz w jaki sposób wpłynie to na późniejsze, lepsze samopoczucie.

O czym pomyśleć przed operacją stawu skokowego bądź stopy?

Bardzo często w przypadkach, kiedy chodzi o leczenie płaskostopia operacja może okazać się najskuteczniejszym rozwiązaniem. Warto jednak wcześniej wykonać szereg badań, w tym oczywiście USG oraz RTG stawu, które powinny zostać zlecone przez lekarza prowadzącego. Także ortopeda powinien opowiedzieć przed zabiegiem, jak wygląda on krok po kroku oraz na jakie efekty można się nastawiać.

Artroskopia stawu skokowego jest także dość poważnym zabiegiem i odpowiednie przygotowanie się do niego może okazać się koniecznością. Także w tym przypadku warto wykonać USG stawu oraz RTG. Wskazane będzie także posiadanie świeżo wykonanych badań morfologicznych z oznaczeniem czynnika krzepliwości krwi. Polecane jest także zaszczepienie się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby. Dopiero z takim pakietem wykonanych badań należy zgłosić się na operację. Warto też zapytać swojego lekarza prowadzącego o to, jak dokładnie przebiega cała operacja. Powinien on, we współpracy z wykwalifikowanym ortopedą, powinien dobrać zestaw ćwiczeń, które wykonywane będą po zabiegu, w celu przeprowadzenia skutecznej rehabilitacji. Tylko dzięki niej staw skokowy powróci do pełnej sprawności sprzed zabiegu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − trzy =