Wlew z kurkuminy – po co się stosuje?

Wlew z kurkuminy to pojęcie, które może brzmieć enigmatycznie. A chodzi tutaj o dożylne podawanie kurkuminy będącej substancją czynną występującą naturalnie w kurkumie powszechnie znanej jako przyprawa do potraw.

Jakie właściwości ma kurkumina?

Kurkumina działa przede wszystkim przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, co sprawia, że jest przydatna w leczeniu różnych chorób. Pomaga w pozbywaniu się infekcji, w leczeniu chorób układu krążenia, wspomaga prawidłowe działanie wątroby i niweluje problemy z trawieniem. Co ciekawe dożylne wlewy stosuje się również w leczeniu nowotworów. Badania przeprowadzane na ludziach i zwierzętach dowodzą, że kurkumina wpływa na hamowanie aktywacji czynników rakotwórczych i znacznie zmniejsza zdolności nowotworu do przerzutów. Kurkumina wpływa również pozytywnie na stan osób cierpiących na przewlekłe bóle spowodowane np. osteoporozą. Ta niezwykła substancja ma także dobry wpływa na pracę mózgu, a w związku z tym na stan psychiczny, odnotowano poprawę samopoczucia u osób z depresją, którym podawano kurkuminę.

Jak wygląda terapia z użyciem kurkuminy?

Warto zauważyć, że kurkuminę można stosować doustnie. Ten sposób jest jednak bardzo nieefektywny z uwagi na niską przyswajalność tej substancji i konieczność stosowania preparatów wspomagających przyswajanie tej substancji. Z tego powodu najlepiej stosować dożylne wlewy z kurkuminy, które sprawiają, że terapia jest nieporównywalnie bardziej skuteczna. Ten sposób dostarczenia kurkuminy organizmowi pomija układ pokarmowy, którego działanie ogranicza odpowiednie wchłanianie substancji.

Artykuł napisany we współpracy z kliniką Feel Good zajmującą się terapiami witaminowymi, m.in. wyżej wspomnianymi wlewami z kurkuminy oraz różnego rodzaju kroplówkami (sprawdź np.: kroplówka na odchudzanie).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 1 =