Jakich rzeczy nie może zabraknąć do ochrony żywności?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakich rzeczy nie może zabraknąć do ochrony żywności?

Istnieje wiele produktów do ochrony żywności, które mogą pomóc w kuchni. Produkty te mają za zadanie chronić Twoją żywność między innymi przed tlenem, światłem i bakteriami. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych przedmiotów, które musisz mieć w swojej kuchni:

Pochłaniacze tlenu

Pochłaniacze tlenu pomagają zapobiegać jełczeniu Twoich suchych produktów w wyniku utleniania. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz przechowywać żywność taką jak ziarna, fasola i orzechy przez długi okres czasu (ponad rok).

Pakiety z żelem krzemionkowym

Pakiety żelu krzemionkowego są często spotykane w butach i innych produktach, które przychodzą w pudełkach lub torbach. Pomagają one utrzymać wilgoć z produktu i zapewniają, że pozostaje on suchy podczas wysyłki. Ta sama zasada ma zastosowanie, gdy używasz pakietów żelu krzemionkowego wewnątrz swoich pudełek lub toreb do przechowywania żywności, takiej jak ziarna, fasola, orzechy i nasiona.

Zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarki próżniowe są koniecznością dla każdego, kto chce przechowywać swoją żywność w dużych ilościach przez długi czas (ponad rok). Zgrzewarki próżniowe pozwalają usunąć całe powietrze wewnątrz torby, dzięki czemu nie psuje się ona szybko pod wpływem tlenu lub wilgoci w powietrzu.

Worki do pojemników

Istnieje wiele różnych rodzajów toreb do przechowywania żywności, od wytrzymałych toreb polietylenowych do toreb Mylar (lub plastikowych). Wybierz typ, który najlepiej nadaje się do rodzaju żywności, którą planujesz przechowywać. Na przykład, jeśli przechowujesz ziarna lub mąkę, worki do skrzynek o większej wadze działają lepiej niż te cieńsze. Niektórzy ludzie wolą torby zamykane próżniowo, ponieważ mogą być używane wielokrotnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warzywa i zioła można uprawiać też w domu?
Czy warzywa i zioła można uprawiać też w domu?
Domowa uprawa warzyw i ziół to bardzo modny ruch, szczególnie w miejskich środowiskach. Warzywa i zioła są niezwykle zdrowe dla […]
Co zrobić w razie awarii skrzyni biegów?
Co zrobić w razie awarii skrzyni biegów?
Naprawa usterek w naszym samochodzie nie należy do najłatwiejszych zadań. Współczesne auta posiadają bowiem wiele elementów, których awarie mogą uniemożliwić […]
Jaki rodzaj bielizny damskiej odpowiednio podkreśli atuty naszego ciała?
Jaki rodzaj bielizny damskiej odpowiednio podkreśli atuty naszego ciała?
Nie każda kobieta musi mieć idealną sylwetkę, ale dla lepszego wyglądu warto skorygować ubiorem nazbyt widoczne niedoskonałości. Można to zrobić […]
Ostatnie wpisy