Do czego służą amortyzatory w motocyklach?

Amortyzatory są istotną częścią Twojego motocykla. Pomagają one utrzymać opony w kontakcie z drogą i zapewniają płynną jazdę motocykla. Amortyzatory typu wsk 125 pomagają również kontrolować zawieszenie, utrzymując je na tyle twardym, aby zniwelować nierówności na drodze, ale na tyle miękkim, aby umożliwić Ci szybkie manewrowanie. Jeśli Twoje amortyzatory są zużyte, możesz zauważyć, że motocykl bardzo się odbija lub masz wrażenie, że nie reaguje dobrze na Twoje ruchy.

Do czego służą amortyzatory?

Amortyzatory tłumią ruch kół pojazdu poprzez zamianę energii kinetycznej na ciepło w wyniku tarcia hydraulicznego. Są one stosowane w samochodach osobowych, ciężarowych, motocyklach, a nawet pojazdach terenowych, takich jak ATV i motocykle driftowe. Amortyzatory są niezbędne dla każdego pojazdu, który porusza się z dużą prędkością po nierównych drogach lub terenie. Bez nich pojazdy wpadałyby w dzikie wibracje i byłyby prawie niemożliwe do kontrolowania.

Czym są amortyzatory?

Amortyzator to w zasadzie cylinder wypełniony płynem hydraulicznym, który porusza się pionowo w górę i w dół wewnątrz swojej obudowy, gdy jest ściskany przez nierówności na drodze lub przez odbijanie się od przeszkód z prędkością. Tłok wewnątrz cylindra spręża ten płyn, który następnie napiera na niego z powrotem, gdy rozpręża się ponownie po sprężeniu – to właśnie tłumi ruch kół pojazdu, aby nie odbijały się w górę i w dół, gdy uderzają w nierówności lub wyboje na drodze. Oprócz tłumienia drgań w celu poprawy komfortu jazdy, amortyzatory poprawiają również prowadzenie pojazdu poprzez zmniejszenie przechyłu nadwozia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 1 =