Co może wpływać na nasz komfort snu?
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co może wpływać na nasz komfort snu?

Sen ma ogromny wpływ na nasz organizm. Jest jednym z czynników decydujących o naszym zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Dlatego nie warto ignorować jego znaczenia. Kiedy pojawiają się kłopoty z zasypianiem, budzimy się kilka razy w ciągu nocy lub nawet po długim odpoczynku odczuwamy zmęczenie, powinniśmy zastanowić się, co może negatywnie wpływać na jakość naszego snu.

Zadbaj o dobre nawyki i wyposażenie sypialni

Bez trudu możemy znaleźć co najmniej kilka czynników, które decydują o komforcie naszego snu. Cztery wydają się szczególnie ważne – temperatura w pokoju, przyzwyczajenie, pościel oraz materac.

Uznaje się, że najwłaściwsza temperatura w sypialni to około 17–19. Niższa lub wyższa może utrudniać nam zasypianie oraz obniżać jakość snu. Podobnie może działać pościel. By zapewnić nam komfort, powinna być wykonana z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze oraz być dopasowana do pory roku, tak by zimą nas przyjemnie otulała, a latem nie powodowała wybudzania z powodu uczucia gorąca.

Wpojenie naszemu organizmowi skojarzenia sypialni ze snem często bywa ignorowane. Pracujemy w niej, oglądamy filmy, gramy w gry komputerowe, a tymczasem są to czynności, które uczą nasz umysł pozostawania w bardzo aktywnym trybie. Przeznaczenie sypialni wyłączenie na odpoczynek sprawi, że przebywając w niej nasz organizm podświadomie będzie przygotowywał się do snu.

Czwarty z czynników wpływających na nasz sen to materac. Powszechnie wiadomo, że jego właściwy wybór ma ogromny wpływ na komfort oraz jakość snu, jednak nie zawsze wiemy, na czym powinniśmy się opierać. Szukając idealnego materaca, należy brać pod uwagę naszą wagę, dolegliwości ze strony kręgosłupa, a nawet pozycję, w jakiej najczęściej śpimy. Jest to jedna z ważniejszych decyzji podczas urządzania sypialni, dlatego warto zapoznać się z cechami wielu modeli, by nasz wybór był dobrze przemyślany. Warto między innymi uważnie przejrzeć ofertę sklepu wMrowisku dostępną pod linkiem: https://www.wmrowisku.pl/Materace-i-Tekstylia-c56. Znajdziemy tam nie tylko różnego typu materace, lecz także komplety pościeli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć ciekawe ulotki
Jak stworzyć ciekawe ulotki
Każdy z nas niejednokrotnie otrzymał do ręki ulotkę, której w kilka sekund później pozbył się bez żalu. Dzieje się tak […]
Czy warzywa i zioła można uprawiać też w domu?
Czy warzywa i zioła można uprawiać też w domu?
Domowa uprawa warzyw i ziół to bardzo modny ruch, szczególnie w miejskich środowiskach. Warzywa i zioła są niezwykle zdrowe dla […]
Jakie korzyści przemawiają za posłaniem dziecka do przedszkola?
Jakie korzyści przemawiają za posłaniem dziecka do przedszkola?
Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rówieśnikami, w młodym wieku budowane są silne więzi, a dzieci uczą się komunikacji z […]
Ostatnie wpisy