Jak wybrać osprzęt żeglarski dobrej jakości?

Jak dostosować osprzęt żeglarski do potrzeb jednostki pływającej?

Niezmiernie ważnym aspektem właściwego funkcjonowania jachtu czy żaglówki jest niezaburzone funkcjonowanie osprzętu i wyposażenia elektrycznego i elektronicznego na pokładzie. Wyposażenie jednostki pływającej w odpowiednie ładowarki żelowe do akumulatorów jest niezmiernie istotne i gwarantuje niezależność w przypadku konieczności naładowania tych wyżej wymienionych elementów, bez których udany rejs nie będzie możliwy. Akumulatory bowiem odpowiadają za całość funkcjonowania zmechanizowanej i zelektryfikowanej jednostki pływającej. Dlatego ważne jest, by móc właściwie zadbać o ich stan. Stąd przed wyruszeniem w daleką podróż wato zaopatrzyć się oprócz ładowarki, w urządzenie do odświeżania sprawności akumulatorów. Sprzęt taki potrafi skutecznie przedłużyć żywotność akumulatora.
Warto także wyposażyć pokład w prądotwórcze elastyczne panele solarne. Takie rozwiązanie oparte o panel słoneczny pozwoli na ładowanie baterii urządzeń elektronicznych takich jak komputery, telefony, czy tablety za pomocą energii pochodzącej z promieni słonecznych.
Czołowym producentem ciekawych rozwiązań w dziedzinie elektroniki pokładowej jest Waeco.

Ponadto warto także zadbać o ułatwienie prac pokładowych dla załogi. Aby skutecznie odciążyć żeglarzy w czasie podejmowanych czynności związanych np. z wybieraniem żagli, warto zainstalować na łodzi odpowiedni osprzęt pokładowy. Doskonałym przykładem takiego sprzętu będą przeróżne bloki prowadzące czy przelotki. Szeroką gamę tego typu rozwiązań odnajdzie się bez trudu na stronie internetowej https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kipy/116.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 18 =