Skąd można polecieć z lotniska w Poznaniu?

Zaledwie 7 kilometrów od Poznania mieści się jedno z największych i najstarszych portów lotniczych w Polsce: Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Dzięki temu stolica Wielkopolski jest połączona z wieloma ważnymi miejscami w Europie.

Destynacje ze stolicy Wielkopolski

W Poznaniu operują zarówno linie regularne, budżetowe, jak i czarterowe. Narodowy przewoźnik PLL LOT realizuje codzienne połączenie ze stolicą. Niemiecka Lufthansa łączy Poznań z Frankfurtem i Monachium, Norwegianem zaś można dolecieć do Kopenhagi i Oslo. Do stolicy Danii latają z Poznania również skandynawskie linie SAS. Najwięcej lotów realizują jednak linie niskobudżetowe.

Dzięki Ryanairowi polecimy z Poznania między innymi do: Grecji (Ateny), Irlandii (Cork, Dublin), Hiszpanii (Alicante), na Ukrainę (Charków, Kijów, Odessa), do Wielkiej Brytanii (Bristol, Edynburg, Liverpool, Londyn), a nawet tuż poza kontynent europejski – do Izraela (Tel Awiw Ben Gurion). Wizzair zaś realizuje połączenia do Kutaisi w Gruzji, do Eindhoven w Holandii, lata do Oslo-Torp i Paryża-Beauvais, a także do Wielkiej Brytanii (Doncaster, Londyn Luton, Birmingham). Czarterowo z Poznania dolecieć można na wakacje obsługiwane przez biura podróży (m.in. Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Dominikana, Egipt, Grecja, Hiszpania, Maroko, Portugalia, Tunezja, Turcja).

Bliskość lotniska w stosunku do miasta i komfortowa organizacja infrastruktury terminala czyni lotnisko w Poznaniu bardzo przystępnym i chętnie odwiedzanym przez pasażerów. Problem dojazdu do portu lotniczego rozwiąże z pewnością parking Poznań Ławica – rezerwacji można dokonać online. Lotnisko obsłużyło w 2019 roku ponad 2,3 mln pasażerów, co plasuje je na siódmej pozycji w Polsce, jeśli chodzi o przepustowość.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =