Jak najlepiej chronić zawartość paczek, transportowanych do klientów?

Transport przesyłek zamawianych na odległość jest nie lada wyzwaniem dla każdego sprzedawcy. Od tego, jak zostanie zapakowana paczka zależy zysk sprzedającego, a także zadowolenie klienta. Warto poznać techniki pakowania paczek, by odpowiednio zabezpieczyć każdą przesyłkę.

Dobrze zapakowana paczka to podstawa każdego sprzedawcy!

Odpowiedni sposób zabezpieczenia przesyłki ma kluczowy wpływ na to, w jakim stanie będzie zawartość kartonu, kiedy trafi do rąk klienta. Karton powinien być dopasowany swoją wielkością do zawartości, tak aby znajdujące się we wnętrzu przedmioty nie „latały” swobodnie po całym opakowaniu. Ważne jest zastosowanie specjalnych wypełniaczy, które są umieszczane w wolnych przestrzeniach, zapewniając stabilne położenie zakupionym przedmiotom. Istotne jest również zabezpieczenie paczki wykorzystując do tego taśmy pakowe, które uniemożliwiają otwarcie opakowania w czasie transportu.

Dlaczego zabezpieczenie paczki jest tak istotne?

Paczka zanim dotrze do adresata musi wiele przejść. W sortowniach czy magazynach nikt nie przenosi delikatnie przesyłek, które często są po prostu wrzucane do sortowania czy bezpośrednio do rozwiezienia. W takich warunkach nietrudno jest o uszkodzenie delikatnej przesyłki, szczególnie jeśli nie będzie ona w odpowiedni sposób usztywniona, zaklejona czy osłonięta folią bąbelkową. Koszt odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki nie jest wysoki, a może ochronić sprzedawcę przed koniecznością zwrotu kosztów dla kupującego, jeśli przesyłka zostanie uszkodzona.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwa =