Jak przyzwyczaić psa do podróży ? (samochodem/pociągiem)
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przyzwyczaić psa do podróży ? (samochodem/pociągiem)

Większość posiadaczy psów wcale nie zamierza rezygnować z podróży wszelkiego rodzaju. I bardzo dobrze! Jednakże branie psa ze sobą wymaga odpowiednich przygotować, tylko wtedy jazda samochodem czy pociągiem przebiegnie szybko i przyjemnie zarówno dla nas jak i dla psa.

Przyzwyczajanie psa do podróży najlepiej jest zacząć już w okresie szczenięcym, dzięki temu przebiegnie ono dużo łatwiej. Jeśli jednak nie mieliście takiej możliwości, to nie oznacza, że pies nigdy nie będzie z Wami jeździł, ale że trzeba poświęcić mu o wiele więcej czasu i cierpliwości aby odnieść sukces.

Przede wszystkim pies nie może się stresować, podróż ma kojarzyć mu się z przyjemnością a nie jedynie np. wizytą u weterynarza. Przygotowania zaczynamy od zakładania psu szelek, które będzie miał w samochodzie lub też wkładaniu go do transportera, jeżeli to w nim będzie podróżował. Kiedy ten podpunkt zostanie opanowany, następnie umieszczamy psa w samochodzie i pozwalamy zapoznać się z miejscem. Niech samochód dobrze mu się kojarzy- wnętrze nie może być zbyt gorące ani nie powinno pachnieć żadnymi odświeżaczami. Wyciszcie muzykę i włóżcie ulubioną psią zabawkę i smakołyk do środka. Nagradzajcie psa za posłuszne siedzenie i zachowanie spokoju. Niech pierwsze przejażdżki będą spokojne i krótkie, najlepiej kilkunastominutowe. Unikajcie gwałtownych zahamowań i zakrętów.

Jeżeli Wasz pies boi się samochodu- wtedy zaczynamy od nowa, z tym, że dużo wolniej np. od zabawy obok auta.

Pamiętajcie, że są psy, które mają chorobę lokomocyjną i wtedy możecie udać się do weterynarza, który poda odpowiednie leki ułatwiające psu przetrwanie podróży. Najważniejsze jest jednak oswojenie psa z nową sytuacją a z pewnością wszystko pójdzie po waszej myśli!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednie wino do danej okazji?
Wino to napój stary jak świat i w dodatku uwielbiany niemal przez wszystkich. Dobre wino ma wiele zastosowań i nie […]
Poddasze – jakich materiałów należy użyć?
Poddasze – jakich materiałów należy użyć?
Wielu spośród inwestorów decyduje się na budowę domu z poddaszem użytkowym. Urządzane są na nim pokoje, sypialnie a nierzadko nawet […]
Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?
Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?
Język włoski należy do grupy języków romańskich. Jest językiem urzędowym Włoch, Szwajcarii, San Marino i Watykanu. Mówi nim około 60 […]
Ostatnie wpisy