Jak przyzwyczaić psa do podróży ? (samochodem/pociągiem)
Hobby i relaks/wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przyzwyczaić psa do podróży ? (samochodem/pociągiem)

Większość posiadaczy psów wcale nie zamierza rezygnować z podróży wszelkiego rodzaju. I bardzo dobrze! Jednakże branie psa ze sobą wymaga odpowiednich przygotować, tylko wtedy jazda samochodem czy pociągiem przebiegnie szybko i przyjemnie zarówno dla nas jak i dla psa.

Przyzwyczajanie psa do podróży najlepiej jest zacząć już w okresie szczenięcym, dzięki temu przebiegnie ono dużo łatwiej. Jeśli jednak nie mieliście takiej możliwości, to nie oznacza, że pies nigdy nie będzie z Wami jeździł, ale że trzeba poświęcić mu o wiele więcej czasu i cierpliwości aby odnieść sukces.

Przede wszystkim pies nie może się stresować, podróż ma kojarzyć mu się z przyjemnością a nie jedynie np. wizytą u weterynarza. Przygotowania zaczynamy od zakładania psu szelek, które będzie miał w samochodzie lub też wkładaniu go do transportera, jeżeli to w nim będzie podróżował. Kiedy ten podpunkt zostanie opanowany, następnie umieszczamy psa w samochodzie i pozwalamy zapoznać się z miejscem. Niech samochód dobrze mu się kojarzy- wnętrze nie może być zbyt gorące ani nie powinno pachnieć żadnymi odświeżaczami. Wyciszcie muzykę i włóżcie ulubioną psią zabawkę i smakołyk do środka. Nagradzajcie psa za posłuszne siedzenie i zachowanie spokoju. Niech pierwsze przejażdżki będą spokojne i krótkie, najlepiej kilkunastominutowe. Unikajcie gwałtownych zahamowań i zakrętów.

Jeżeli Wasz pies boi się samochodu- wtedy zaczynamy od nowa, z tym, że dużo wolniej np. od zabawy obok auta.

Pamiętajcie, że są psy, które mają chorobę lokomocyjną i wtedy możecie udać się do weterynarza, który poda odpowiednie leki ułatwiające psu przetrwanie podróży. Najważniejsze jest jednak oswojenie psa z nową sytuacją a z pewnością wszystko pójdzie po waszej myśli!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekologiczne ogrzewanie domu – czy to możliwe?
Ekologiczne ogrzewanie domu – czy to możliwe?
Ekologiczne ogrzewanie domu jest wyjątkowo proste, zwłaszcza jeśli posiadamy nowy piec. Bardzo ważny jest również opał, jakiego używamy. Dzięki niemu […]
Jak wybrać najlepszą firmę kurierską?
Jak wybrać najlepszą firmę kurierską?
Wybór dobrej firmy kurierskiej nie jest łatwy – takich firm jest na rynku mnóstwo i każda reklamuje się jako ta […]
Typy kominków, jakie można mieć w swoim domu
Typy kominków, jakie można mieć w swoim domu
Istnieje wiele różnych typów kominków, które możesz mieć w swoim domu. Typ, który jest odpowiedni dla Twojego domu zależy od […]
Ostatnie wpisy