9 rzeczy, które musisz wiedzieć o kasach fiskalnych
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

9 rzeczy, które musisz wiedzieć o kasach fiskalnych

W obecnych czasach praca na kasie fiskalnej może przynieść nam całkiem przyzwoite dochody. Trzeba jednak wiedzieć jak się takim urządzeniem posłużyć, ponieważ nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kasjerzy muszą przejść najpierw państwowy lub prywatny kurs, zanim będą mogli zasiąść za pulpitem kasy. Sprawdzamy o czym trzeba pamiętać podczas obsługi tego urządzenia.

Podstawowe czynności i obsługa gotówkowa

Kasując towary najczęściej pobieramy od klientów zapłatę w gotówce. Podczas takiej operacji należy pamiętać, że:

  1. Zanim zwolni się zamek kasety, w której znajdują się pobrane wcześniej pieniądze, musimy skasować wszystkie produkty i zakończyć rozliczenie
  2. Wydając pieniądze nie można pomylić się w ich ilości. Dla pewności kasa prosi nas o ręczne potwierdzenie kwoty, jaka została wydana.
  3. Kasy Posnet w przypadku wycofania produktu już skasowanego wymaga wyższego poziomu uprawnień. Dlatego w takim przypadku trzeba będzie poprosić kierownika kas.
  4. W związku z powyższym należy bardzo uważać wpisując kod produktu ręcznie. Zanim dokonamy jego skasowania sprawdźmy, czy numer zgadza się z opisem w bazie.
  5. Kasując za pomocą skanera zawsze sprawdzajmy, czy kasa poprawnie rozpoznała produkt. Czasami może zdarzyć się błąd w odczycie kodu kreskowego.

Obsługa kart płatniczych i dodatkowe funkcje

Coraz częściej klienci płacą z użyciem kart. Podczas obsługi takich transakcji koniecznie pamiętajmy, że:

  1. Kasa musi mieć połączenie z Internetem, by móc przyjmować płatności kartami.
  2. Terminal płatniczy uruchamia się dopiero wtedy, gdy wybierzemy odpowiednią opcję. Nie jest aktywny automatycznie po zakończeniu kasowania.
  3. Klient ma możliwość zapłaty zarówno metodą tradycyjną jak i zbliżeniową.
  4. W przypadku niepowodzenia transakcji zawsze podawajmy klientowi jej pełny powód i poinformujmy jak można mu zaradzić. Czasami wystarczy zmienić limity karty w banku, by płatność się udała.

Jeśli zamierzamy prowadzić własny sklep i potrzebujemy do niego własnej kasy, możemy zamówić ją np. na poniższej stronie: https://www.kasyiprogramy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy najlepiej ogłosić upadłość działalności konsumenckiej?
Kiedy najlepiej ogłosić upadłość działalności konsumenckiej?
Z roku na rok wzrasta liczba osób mających ogromny problem ze spłacaniem własnych zobowiązań finansowych. Nie jest to na szczęście […]
Czy już nadszedł czas na nowy samochód?
Czy już nadszedł czas na nowy samochód?
Jeśli jeździsz już długo jednym samochodem, to być może myślisz o kupieniu nowego auta. Ale skąd wiadomo, kiedy nadszedł czas […]
Z jakiego materiału powinny być zrobione buty zimowe
Z jakiego materiału powinny być zrobione buty zimowe
Buty z różnych rodzajów skóry Zima to trudny czas dla obuwia. Zmienne warunki atmosferyczne, śnieg, deszcz oraz sól to czynniki, […]
Ostatnie wpisy