Transport, logistyka, i spedycja – na czym polegają i czym się różnią?
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport, logistyka, i spedycja – na czym polegają i czym się różnią?

Transport, logistyka i spedycja to terminy używane do opisania procesu przewożenia towarów z jednej lokalizacji do drugiej. Terminy te są ze sobą powiązane, jednak każdy z nich odnosi się do nieco innych działań.

Transport

Najbardziej oczywistym z tych terminów jest transport -odnosi się on do przemieszczania towarów z jednego miejsca do drugiego. Możemy wyróżnić różne rodzaje transportu świadczone przez firmy takie jak https://www.scandinavian.com.pl/: ciężarowy, kolejowy lub nawet transport lotniczy. W zależności od wielkości i ciężkości przewożonego produktu oraz odległości, którą trzeba pokonać, wybiera się odpowiedni sposób transportu.

Logistyka

Logistyka to szeroki termin, który odnosi się do wszystkich aspektów zarządzania dowolnym procesem. W branży transportowej jest często używany w odniesieniu do takich działań jak zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie zapasami oraz zarządzanie odpowiednimi środkami transportu.

Spedycja

Spedycja jest terminem nieco węższym od logistyki. Odnosi się do koordynowania przez firmę przesyłek pomiędzy dwoma lokalizacjami w skali międzynarodowej. Firmy spedycyjne są często świadczą usługi, które pomagają ułatwić wysyłkę różnego rodzaju towarów. Celem spedycji jest ułatwienie procesu wysyłki towarów, uczynienie go bezpieczniejszym i bardziej efektywnym. Dzięki spedytorom cały proces dostaw może przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Typy sukienek – spośród jakich dobrać adekwatną do naszej figury
Sukienka to element garderoby, który nie raz ratuje nas, gdy znowu nie mamy, czego na siebie włożyć. Jedno ubranie ograne […]
Jak przygotowywane są zioła do palenia?
Jak przygotowywane są zioła do palenia?
Zioła mają długą historię, sięgającą początków ludzkości. Od zarania dziejów bowiem ludzkość wiedziała o zdrowotnym zastosowaniu roślin i często z […]
Jakiego typu kreacje zrobią wrażenie podczas imprezy sylwestrowej?
Jakiego typu kreacje zrobią wrażenie podczas imprezy sylwestrowej?
Impreza sylwestrowa to wydarzenie, na które wiele osób czeka przez cały rok. Liczy się nie tylko gdzie i z kim […]
Ostatnie wpisy