Co wpływa na przytulny wystrój salonu?

Salon to takie pomieszczenie w naszym domu, w którym spędzamy sporą część naszego czasu wolnego. Dlatego przystrajając go i szykując, staramy się to robić tak, by panowała tam naprawdę miła i przede wszystkim rodzinna atmosfera. Ma być to pomieszczenie przytulne, w którym bardzo chętnie będziemy spędzać czas po powrocie z pracy czy też ze szkoły.

Jakie dodatki warto wprowadzić do salonu?

W salonie warto zatem umieścić takie dodatki, jak przykładowo duże i miłe w dotyku koce. Gdy goście do nas przyjdą będą mogli dzięki nim na pewno poczuć się nieco swobodniej, okryć sobie nogi, na kocyku położyć swoje małe dziecko. W salonie dużą rolę odgrywa również światło. Po całym dniu w pracy możemy mieć dość zwykłego, czasem również bardzo ostrego światła. Dlatego skłaniamy się raczej ku czemuś bardziej delikatnemu, przykładowo ku światłu lampy. Duża lampa oświetlająca róg naszego salonu to zdecydowanie coś, w co naprawdę warto zainwestować.

Dobrze pomyśleć również o ogólnych elementach wnętrza, które mogą taki przytulny wystrój potęgować. Można zamontować w tym pomieszczeniu drzwi z desek przesuwne. Być może kojarzą się one czasem, z czymś ograbiającym nas z prywatności, lecz salon to jednak serce domu, w którym wszyscy się spotykają i tam prywatności nie potrzebujemy, a takie drzwi na pewno sprawią, że pomieszczenie wyda nam się bardziej przytulne, swojskie. Możemy postawić również na drzwi przesuwne białe. Jest to bardzo modny kolor, wpływający na optyczne powiększenie przestrzeni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 9 =