Rodzaj i wymiary bramy garażowej – jak to ustalić?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to bardzo istotna kwestia. Odpowiednia jej wysokość i szerokość zapewni komfortowy wjazd i wyjazd do garażu, a samochód bez problemu się w niej zmieści. Brama garażowa powinna być dopasowana przede wszystkim od kształtu i wielkości działki, ilość miejsca na podjeździe oraz indywidualnych preferencji. Drzwi muszą zaś również spełniać funkcję estetyczną, komponować się z pozostałymi elementami zabudowy. 

Jaką bramę wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów. Bramy uchylne kiedyś cieszyły się dużą popularnością, ze względu na łatwy montaż oraz przystępną ceną, ale do tego rozwiązania potrzebna jest duża ilość miejsca na podjeździe. Obecnie najpopularniejsze są segmentowe górne, składające się z kilku paneli połączonych zawiasami, które poruszają się w górę i w dół, dzięki czemu nie zajmują miejsca przed garażem. Bramy rolowane, tzw. żaluzjowe, także pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, ale wymagają odpowiednio wysokiego nadproża. Więcej informacji o tego rodzaju bramach można znaleźć na stronie https://horsklep.pl/c/81/bramy-rolowane-rollmatic-bramy-garazowe.html

Jak dobrać odpowiedni rozmiar drzwi do garażu?

Bardzo ważny jest odpowiedni pomiar otworu garażowego. Należy uwzględnić również wysokość ścian znajdujących się nad otworem oraz szerokość ścian z boku otworu, do których przymocowana będzie brama. Zaleca się również zwrócenie uwagi na rozmiary posiadanego pojazdu i wybór większej bramy, która będzie odpowiednia również w przypadku zakupu innego pojazdu. Jeśli wjazd do garażu wymaga manewrowania pojazdem, powinna być ona szersza, aby ułatwić ułatwić tę czynność. Szukając odpowiedniej bramy warto przejrzeć modele dostępne na https://horsklep.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 15 =