Jak zbudować masę mięśniową?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zbudować masę mięśniową?

Istnieje wiele różnych sposobów na budowanie masy mięśniowej. Niektórzy wybierają podnoszenie ciężarów, a inni wolą kalistenikę. Istnieją jednak pewne czynniki, które wpłyną na tempo, w jakim można zyskać masę mięśniową.

Niezbędne elementy budowy masy mięśniowej

Białko jest niezbędne do budowania masy mięśniowej, ponieważ pomaga naprawiać i budować nowe białka w organizmie. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości białka, twój organizm będzie używał własnych zapasów białka jako źródła energii. Prowadzi to do rozpadu mięśni zamiast ich budowania. Źródła białka obejmują mięso, ryby i produkty mleczne wraz z fasolą i roślinami strączkowymi, takimi jak ciecierzyca lub soczewica.

Należy również jeść dużo owoców i warzyw, ponieważ zawierają one niezbędne witaminy i minerały, które wspomagają wzrost masy mięśniowej. Witamina C jest szczególnie ważna, ponieważ pomaga organizmowi wchłaniać żelazo – kolejny składnik odżywczy, który wspomaga wzrost mięśni.

Podnoś ciężkie, złożone ciężary. Obejmuje to przysiady, martwe ciągi, wyciskanie na ławce, wyciskanie nad głową i inne podnoszenia, które wykorzystują wiele grup mięśniowych jednocześnie. Im więcej mięśni pracuje jednocześnie, tym bardziej produktywny będzie twój trening.

Pamiętaj również o odpowiedniej suplementacji. Znajdź dobry sklep z suplementami w okolicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak unikać urazów sportowych?
Jak unikać urazów sportowych?
O tym, że sport to zdrowie mówi się już od dawna. Powtarzają to zarówno lekarze, jak i dietetycy czy sportowcy. […]
Wyprawa wspinaczkowa – jak się do niej przygotować?
Wyprawa wspinaczkowa – jak się do niej przygotować?
Wspinanie to aktywność, która wciąż zyskuje nowe rzesze fanów. Zdobywanie kolejnych szczytów, pokonywanie własnych słabości, malownicze widoki i zew przyrody […]
Co wpływa na jakość skarpet?
Co wpływa na jakość skarpet?
Wybierając skarpety, często zwracamy uwagę tylko na materiał, z jakiego są wykonane. Jednak oprócz tego, warto przyjrzeć się również innym […]
Ostatnie wpisy