Jakie czynności są podejmowane w ramach serwisu wózków widłowych?

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić sprawną pracę w magazynie bez użycia wózków widłowych. Dzięki nim towary mogą być składowane nawet na najwyższych półkach, sprawnie ładowane i wyładowywane z ciężarówek. Jednak żeby się ustrzec usterek i związanych z tym kłopotów, wózki muszą być systematycznie serwisowane.

Prawidłowa opieka nad wózkami widłowymi w zakładzie

Każda, nawet niewielka awaria wózka widłowego może być sporym problemem dla firmy. Przestoje związane z niemożnością dokonania załadunku albo rozładunku mogą być bardzo kosztowne. Dlatego niezbędna jest prawidłowa opieka nad sprzętem i okresowe serwisowanie. Fachowy serwis przeprowadzić może firma, której usługi znaleźć można na witrynie http://serwis-mjk.pl/poznan/.

Specjaliści z firmy serwisującej przeprowadzają bieżące badania techniczne i przeglądy konserwatorskie. W ramach usługi naprawiane są podzespoły mechaniczne i elektroniczne. Możliwa jest także wymiana kół i baterii, montaż instalacji gazowej, montaż dodatkowego osprzętu. Serwisanci przygotować mogą wózki do odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

Na co dzień bardzo ważne jest również to aby pracownicy używający wózków widłowych dbali o sprzęt oraz mieli stosowne uprawnienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + cztery =