Kiedy przysługuje Ci leasing na samochód?

Możliwość wzięcia auta w leasing jest bardzo atrakcyjną propozycją i nie jest niczym dziwnym, że bardzo wiele osób interesuje się nią na poważnie. Dzięki leasingowi możemy bowiem wejść w posiadanie bardzo atrakcyjnego, nowego i wartościowego samochodu, bez konieczności kupowania go za pełną cenę w gotówce. Sprawdźmy jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać leasing na samochód osobowy.

Tylko dla firm?

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że leasing jest nierozerwalnie połączony z przedsiębiorstwami. Owszem, kiedyś tak było, że leasing samochodów osobowych, a także dostawczych, był wykorzystywany głównie przez firmy, do budowy floty pojazdów. Jednak dziś mamy prawnie uregulowany tak zwany leasing konsumencki i możemy bez najmniejszych przeszkód wyleasingować auto dla siebie, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej, czy tym podobnych kwestii. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która da nam leasing na wymarzony przez nas samochód.

Zdolność kredytowa

Niestety leasing ma pewną niewielką wadę. Otóż jest bardzo często traktowany jako forma kredytu, choć de facto nią nie jest. W przypadku firmy, wzięcie kolejnego auta w leasingu powoduje obniżenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. W przypadku osoby prywatnej, również trzeba legitymować się odpowiednią zdolnością kredytową, by móc pozwolić sobie na podpisanie umowy leasingu samochodu osobowego. Trzeba też mieć czyste konto w rejestrach dłużników, typu BIK czy KRD. Jeżeli będziemy tam figurować jako niewypłacalny dłużnik, to nie mamy szans na uzyskanie auta w leasingu, nawet jeżeli z długów wyszliśmy już jakiś czas temu.

Artykuł napisany we współpracy z Finserv – leasing samochodów i wynajem busów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 20 =