Naprawa wózka widłowego – jak się za nią zabrać?

Praca na magazynie związana jest nie tylko z dużą odpowiedzialnością za produkty i materiały składowane na halach, ale również za sprzęt wykorzystywany do przemieszczania owych produktów. Najpopularniejszym z urządzeń jest wózek widłowy. Praca magazyniera prócz dużej ilości stresu, może dostarczyć go jeszcze więcej w przypadku zepsucia wózka widłowego. Na co zwrócić uwagę gdy wózek ulegnie awarii w pierwszej kolejności?

Na co zwrócić uwagę?

Powodów popsucia maszyny może być cała masa. Mogą to być zarówno przyczyny fabryczne, jak i całkowicie przypadkowe usterki. Często również awaria może wynikać po prostu z samej eksploatacji maszyny. Części narażone na zużywanie się po prostu się psują, przez co wózek przestaje normalnie działać.

Jedną z częstszych dolegliwości wśród wózków są pompy hydrauliczne. To szczególnie narażone miejsce na wszelkie awarie i uszkodzenia. Należy więc ten element zbadać w pierwszej kolejności.

Serwis

Jeśli nie jesteśmy mechanikami i nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat wózków widłowych należy zgłosić ten fakt do serwisu. W pierwszej kolejności trzeba ustalić markę sprzętu, a następnie zgłosić to do odpowiedniego źródła. Jeśli awarii uległ pewny element urządzenia można poszukać tej części na własną rękę. Często można znaleźć dużo tańsze zamienniki, które w większości przypadków sprawdzą się. Jednakże jednym z najrozsądniejszych rozwiązań jest oddanie wózka w ręce profesjonalistów, którzy szybko ustalą co się popsuło. Zapewne awaria zostanie usunięta niezwykle szybko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + 16 =