Jak sprawić, aby powietrze w naszym domu było czyste i świeże?
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sprawić, aby powietrze w naszym domu było czyste i świeże?

Nadchodzi zima, a w związku z tym powietrze za naszymi oknami z dnia na dzień jest gorszej jakości. Nie możemy uniknąć wietrzenia pomieszczeń. Jest ono potrzebne dla naszego zdrowia, jednak pył dostający się do wnętrz nie służy nam najlepiej. Doskonałym wyjściem z sytuacji jest rekuperacja. Firmy takie jak np. https://www.adk-klimatyzacja.pl/ dobiorą wszelkie niezbędne elementy i stworzą dla nas kosztorys takiej inwestycji. Jeśli jednak mieszkamy w bloku, ta opcja jest dla nas niedostępna. Możemy postawić za to na tańsze i mniej skomplikowane rozwiązania, które są w zasięgu naszej ręki.

Działania, które powinny stać się naszą rutyną

Aby znacząco poprawić jakość powietrza w domu, powinniśmy dbać o jego prawidłową cyrkulację. W tym celu najlepiej wietrzyć mieszkanie powodując przeciąg, ale jedynie niewielki – w ten sposób nie wyziębimy niepotrzebnie murów. Zielone rośliny także doskonale wpłyną na to, czym oddychamy, jednak pamiętajmy, że ich nadmiar w sypialni może doprowadzić do porannego bólu głowy. Ważne jest również dbanie o wentylację. Najlepsza jest oczywiście wcześniej wspomniana rekuperacja, którą co jakiś czas trzeba serwisować, ale nie zapominajmy, że tradycyjna wersja grawitacyjna także wymaga odpowiedniego traktowania i oczyszczania.

Na stan powietrza doskonale wpłynie też częste odkurzanie, dzięki któremu usuniemy wszelkie szkodliwe pyły oraz zabrudzenia. Pamiętajmy również o odpowiedniej wilgotności powietrza – zbyt suche niekorzystnie wpływa na śluzówkę nosa i gardła, przez co możemy częściej chorować. Popularnym wyjściem z sytuacji stały się domowe oczyszczacze, jak też nawilżacze powietrza, które kupimy w każdym markecie z elektroniką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z cyfrowego druku książek
Korzyści z cyfrowego druku książek
Druk cyfrowy zrewolucjonizował branżę poligraficzną. Przede wszystkim jest tańszy niż jego tradycyjny odpowiednik, a także szybszy. Lista zalet jest naprawdę […]
Jakie są najlepsze interaktywne zabawki dla dzieci?
Jakie są najlepsze interaktywne zabawki dla dzieci?
Dlaczego zabawki interaktywne są dobre dla dzieci? Zabawki interaktywne są świetne dla dzieci, ponieważ stymulują je i pomagają w nauce. […]
Sport to zdrowie – jakie ćwiczenia bez problemu wykonamy w domu?
Sport to zdrowie – jakie ćwiczenia bez problemu wykonamy w domu?
Dbać o sylwetkę można nie tylko na siłowni. Jeśli nie lubimy tłumów lub brak nam czasu na dojazdy, z powodzeniem […]
Ostatnie wpisy