Czym powinny charakteryzować się deski tarasowe?

Taras to jeden z najbardziej użytecznych obiektów przydomowych. Stanowi bowiem doskonałe miejsce zarówno do wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i zorganizowania popołudniowych imprez dla znajomych. Aby służył bez problemu przez wiele lat, musi być koniecznie wykonany z wysokiej jakości paneli posiadających konkretne parametry użytkowe. Zdecydowanie najlepiej nadają się ponadprzeciętnie wytrzymałe deski egzotyczne, dostępne w asortymencie m.in. tej firmy z Bielska-Białej: https://www.ideagarden.pl/.

Pamiętajmy o właściwej grubości

Wspomniane we wstępie deski egzotyczne są pozyskiwane z takich gatunków drzew, jak choćby merbau, kempas, ipe, massaranduba czy cumaru. Charakteryzują się przede wszystkim świetną odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe i działanie szkodników, a przy tym wyglądają niezwykle efektownie (oryginalna kolorystyka, bogate usłojenie itp.).

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie desek z rodzimego modrzewia, świerka lub sosny, choć zawsze wymagają one odpowiedniej impregnacji dla podniesienia poziomu trwałości. Jeśli chodzi o pożądaną grubość, to wynosi ona od około 20 do maksymalnie 28 milimetrów. Taka wartość gwarantuje optymalną stabilność tarasu, a jednocześnie ułatwia przeprowadzanie prac montażowych. Im większa grubość, tym mniej legarów jest potrzebnych do postawienia konstrukcji.

Kolejny istotny parametr to bez wątpienia długość, która powinna się kształtować w przedziale 2-5,5 metra. Z kolei właściwa szerokość to między 9 a 15 cm. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o tym, że w przypadku desek tarasowych nie obejdzie się bez wyprofilowanego przekroju oraz wilgotności do 30%.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dwanaście =