Kto znajdzie pracę w gabinecie stomatologicznym

Właśnie kończysz liceum, na studia nie chcesz iść a musisz przecież coś w życiu robić. Zawsze chciałaś być stomatologiem ale niestety nie wyjdzie z tego nic. Jednak musisz wiedzieć, że nie wszystko stracone, gdyż w gabinecie stomatologicznym pracuje nie tylko magister stomatologii.

Praca u dentysty

W dobrym gabinecie stomatologicznym obok stomatologa pracuje higienistka. Jest to osoba, zazwyczaj kobieta, która ukończyła studia wyższe na kierunku higiena stomatologiczna lub ukończyła szkołę policealną i ma tytuł technik dentystyczny. Do obowiązków higienistki należy między innymi :
– pomaganie lekarzowi podczas zabiegów,
– promowanie dbania o zęby w różnych środowiskach,
– przygotowanie gabinetu stomatologicznego do codziennej pracy,
– na polecenie lekarza może samodzielnie wykonywać zabiegi takie jak piaskowanie czy lakierowanie,
– na polecenie lekarza może wykonać badania diagnostyczne,
– udzielanie pierwszej pomocy jeżeli zajdzie taka potrzeba,
– prowadzenie odpowiedniej dokumentacji medycznej,
– stosowanie fizykoterapii stomatologicznej.

Znalezienie pracy w zawodzie higienistki nie jest trudne. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać higienistka stomatologiczna w Warszawie a na ekranie pokaże się kilkanaście ogłoszeń o pracę na tym stanowisku.
Praca w gabinecie stomatologicznym ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że ma się ciągły kontakt z ludźmi. Minusem jest fakt, że większość pacjentów panicznie boi się stomatologa i pierwsze co trzeba zrobić to uspokoić pacjenta, by ten pozwolił wykonać zabieg.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =