Zabezpieczenia zaworów
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabezpieczenia zaworów

W instalacji wodnej w każdym domu, firmie, a także w samym wodociągu pod drogami i ulicami, znajduje się cała masa zaworów. Pozwalają one przede wszystkim odciąć dopływ wody do tych miejsc, gdzie doszło do jakiegoś uszkodzenia i nastąpił niekontrolowany wypływ wody. Można także zakręcić przepływ tam, gdzie trzeba wykonać jakiś remont w rurociągu.

Ochrona przed manipulacją

Jeżeli nie płacimy regularnie za wodę, zakład wodociągowy będzie mógł odciąć dopływ tejże do naszego domu lub mieszkania. W tym celu najczęściej demontowany jest wodomierz, ale trzeba także zakręcić zawór główny i zabezpieczyć go przed możliwością odkręcenia. W tym celu stosuje się różne zabezpieczenia, wciąż najczęściej robi się to na tak zwanych plombach linkowych, ponieważ są najtańsze, a jednocześnie pozwalają na skuteczne stwierdzenie czy zawór był naruszony czy nie. Jeśli miało to miejsce, właściciel lokalu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Specjalne zabezpieczenia na takie urządzenia są dostępne na https://www.plombysklep.pl/.

Nieuprawniony dostęp

Plombuje się także zawory na rurach wodociągowych, które poprowadzone są zazwyczaj pod ulicami. Tutaj chodzi o to, żeby nie dochodziło do nieuprawnionego dostępu. Manipulacja takimi zaworami mogłaby pozbawić dostępu do wody tysiące domów, a czasami doprowadzić do lokalnych podtopień, w razie gdyby woda popłynęła do otwartego końca rurociągu. Manipulowanie przy plombach linkowych jest łatwe do wykrycia, ponieważ każda z nich ma wybity specyficzny znak kontrolny. Jest on nie do podrobienia, nawet gdyby zacisnąć w danym miejscu nową, za pomocą własnej plombownicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich urządzeń używa optyk w swoim gabinecie?
Jakich urządzeń używa optyk w swoim gabinecie?
Współcześnie każdy z nas regularnie korzysta z urządzeń multimedialnych negatywnie wpływających na wzrok. Z tego względu zaleca się, aby co […]
Jak się ubierać będąc w ciąży?
Jak się ubierać będąc w ciąży?
Podczas ciąży Twoje ciało bardzo się zmieni i doświadczysz wielu nowych rzeczy. Jedną z najważniejszych części ciąży jest ubieranie się. […]
Transport klasyków z zagranicy – koszt i czas
Transport klasyków z zagranicy – koszt i czas
Ile trzeba zapłacić za import auta z USA? W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na import samochodów ze […]
Ostatnie wpisy