Rośliny do ogrodu na cały rok
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny do ogrodu na cały rok

Kwiaty są najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu. Warto zatem postawić na takie ich odmiany, które kwitną przez cały sezon – od początku wiosny aż do późnej jesieni. Jeśli nie grzeszymy cierpliwością, a decydujemy się na kwiaty na skalniak, które będą się pięknie prezentować niezależnie od pory roku, najlepszym wyborem będą pelargonie i surfinie. Wsadzone po 20 maja, czyli po zimnych ogrodnikach, powinny stać się dekoracją ogrodu aż do pierwszych przymrozków.

Od maja do września

Wczesną wiosną kwitną rośliny cebulowe, wieloletnie oraz dwuletnie. Aby jednak mogły się zaprezentować w pełnej krasie, należy je zasadzić jesienią. Z tego powodu cebulki żonkili, krokusów, hiacyntów oraz tulipanów sadzimy jesienią. Ich okres kwitnienia przypada od marca do kwietnia, a czasami przedłuża się do maja. Następnie pojawiają się dwuletnie bratki i stokrotki, a także byliny zimujące w ziemi np. fiołek czy żagwin.

Dalej w kolejności (od maja do końca czerwca) są niezapominajki, piwonie, irysy, konwalie oraz serduszka. Od maja do końca lipca rozkwitają czosnki ozdobne, by później ustąpić miejsca łubinowi, liliom oraz ostróżkom; natomiast hortensja ogrodowa odmiany najlepsze, takie jak Hydrangea macrophylla var. acuminata, rozkwitają od czerwca do sierpnia. Od lipca aż do ostatnich dni września (czasem również w październiku) w ogrodzie pojawiają się aksamitki, cynie, groszek pachnący, werbena, nagietki, nasturcje, goździki, malwy, floksy oraz mieczyki. Jako ostatnie, bo od drugiej połowy sierpnia aż do zakończenia września, w zależności od pogody, pojawiają się nawłocie, astry chińskie oraz złocienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać taśmę do ćwiczeń?
Jak wybrać taśmę do ćwiczeń?
Aktywność fizyczna oraz troska o sylwetkę stały się w ostatnim czasie bardzo modne. Zwracając uwagę na to, co trendy nie […]
Materiały na meble – Które są najlepsze?
Materiały na meble – Które są najlepsze?
Istnieje wiele materiałów na meble, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Niektóre mogą być droższe od innych, […]
Jak się nauczyć obsługi sprzętu przeciwpożarowego?
Jak się nauczyć obsługi sprzętu przeciwpożarowego?
Umiejętność obsługi sprzętu przeciwpożarowego jest podstawą do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w danym budynku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie […]
Ostatnie wpisy