Co zrobić, aby zostać trenerem personalnym?

Jeżeli kochasz sport i chciałbyś zaszczepiać tę miłość innym, a dodatkowo lubisz pracę z ludźmi i chciałbyś pomóc im w drodze do wymarzonej sylwetki i pokochania siebie, idealnym miejscem pracy dla Ciebie jest stanowisko trenera personalnego. Mógłbyś realizować swoją pasję, a do tego zarabiać na tym pieniądze. Czyż to nie jest wymarzony scenariusz każdego z nas?

Jakie są zadania trenera osobistego i jakie wymagania stawiane są przed kandydatem na to stanowisko?

Trener osobisty jest odpowiedzialny za dobranie odpowiedniego planu treningów oraz motywację swojego klienta. Dodatkowo często układa on dietę swojego podopiecznego, dobraną do niego pod względem zdrowotnym i w zależności od jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Jak widać osoba starająca się o zostanie trenerem personalnym musi przede wszystkim posiadać dużą wiedzę. Głównie z zakresu anatomii człowieka, dietetyki, suplementacji, różnych rodzajów i technik treningów, a nawet przedsiębiorczości. Dodatkowo musi on mieć pewne umiejętności społeczne i komunikacyjne by umieć odpowiednio dotrzeć do klienta i zrozumieć jego potrzeby.

Prawne wymagania względem trenera personalnego to: ukończenie 18 roku życia, posiadanie wykształcenia przynajmniej średniego, dobra kondycja i stan zdrowia oraz ukończenie odpowiedniego kursu.

Na specjalistycznym kursie przede wszystkim zyskuje się niezbędną dla osoby na tym stanowisku wiedzę. Koszt kursu trenera personalnego oscyluje średnio w granicach 1000 – 1700 zł.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu czujesz, że znalazłeś odpowiednią ścieżkę dla siebie i to jest to czym chcesz się zająć zawodowo, nie trać czasu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =