(Krótka) lista towarów wyłączonych z transportu

Na drewnianej palecie przemysłowej pomieścisz niemal wszystko, niezależnie od wagi i wymiarów. Co jeśli chodzi o kategorię transportowanych przedmiotów?

Bez granic, ale z ograniczeniami

Wysyłając wielkogabarytową paczkę kurierem, trzeba mieć na uwadze – jak i przy standardowym transporcie – istnienie listy towarów wyłączonych z transportu. Listę tą otwierają materiały biologiczne, organiczne, czy próbek laboratoryjne, za które odpowiedzialności przewoźnik na siebie nie weźmie. Podobnie rzecz ma się z bateriami pokroju akumulatorów (istnieje specjalna instrukcja, jak należy przygotować tego typu sprzęt, dbając w pierwszej kolejności o to, by nie znajdowały się w nim żadne płyny).

Transportowanie w ten sposób szczątek organicznych (ludzkich czy zwierzęcych) jest kategorycznie wykluczone. Tą samą kategorią objęta jest broń palna, amunicja i jej elementy wybuchowe, a więc materiały stwarzające zagrożenie, nieraz wręcz nielegalne.

Transport paletowy stanowi więc rozwiązanie w pierwszej kolejności gabarytowe, które jednak obwarowane jest wymogami prawa transportowego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =