Jak uniknąć kłopotów z kanalizacją w domu?

Niektóre domy jednorodzinne z różnych powodów nie mogą zostać przyłączone do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest tak naprawdę zakup specjalnego, szczelnego zbiornika na szambo i zamontowanie go obok budynku. Najlepiej w tej roli sprawdzają się szamba betonowe, ponieważ odznaczają się ogromną wytrzymałością i są na tyle ciężkie, że nie ma problemu z ich wypychaniem przez wody gruntowe. Takie konstrukcje kupimy m.in. w tym sklepie: http://www.betonowe-szambo.pl.

Szczelność to główny parametr, na jaki trzeba zwracać uwagę

Zbiornik na szambo musi być przede wszystkim szczelny, tak aby ścieki w żadnym wypadku nie zanieczyszczały okolicy. Najlepszym wyborem są konstrukcje wykonane ze wzmocnionego betonu, określanego mianem żelbetu. Można je kupić gotowe w licznych sklepach albo wykonać bezpośrednio na placu budowy, choć ta druga opcja jest obecnie praktykowana znacznie rzadziej. Pewne trudności przysparza montaż takiego zbiornika, ale z pewnością rekompensują je jego cenne właściwości. Zaliczamy do nich głównie ogromną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką odporność na szkodliwe czynniki chemiczne i atmosferyczne.

Duże znaczenie ma tutaj pojemność obiektu, która powinna być koniecznie dostosowana do liczby użytkowników, a także ilości wody, jaką zazwyczaj zużywają. Przyjmuje się, że przeciętna rodzina składająca się z czterech osób (rodzice i dwoje dzieci) zużywa około 500 litrów ścieków dziennie, w związku z czym zbiornik musi mieć pojemność co najmniej 10 m3. Jeśli chodzi szamba betonowe Bydgoszcz posiada wiele firm zajmujących się ich produkcją i montażem. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =