Czy dzierżawa drukarek jest opłacalna?

Czy dzierżawa drukarek jest opłacalna?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego biura bez użytkowania drukarek. Multum dokumentów, z którymi się tam spotykamy wymaga istnienia tego urządzenia. Co za tym idzie, firmy poszukują wydajnych oraz zaspokajających ich potrzeby sprzętu. Rodzi się pytanie, czy dzierżawa drukarek jest opłacalna? Czy może jednak warto zainwestować we własny sprzęt?

Kupno własnej drukarki – zalety oraz wady

Z pewnością największa zaletą kupna urządzenia we własnym zakresie jest niezależność. Wówczas nie dotyczą nas żadne podpisane umowy, a sprzęt jest tylko i wyłącznie nasz. Brak ograniczeń umożliwia korzystanie z drukarki w każdym momencie, bez żadnych terminów. Na plus jest także jednorazowy koszt związany z zakupem drukarki, nie jesteśmy zobowiązani do płacenia co określony czas. Własny sprzęt wiąże się jednak z ponoszeniem kosztów eksploatacyjnych oraz serwisowaniem.

Dzierżawa drukarek

Dzierżawa jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Przyjmijmy przypadek, że firma po rozwinięciu ma potrzebę zamiany na nowszy, bardziej zaawansowany sprzęt. Wówczas wystarczy ustalić to z dostawcą, nie trzeba myśleć o sposobie pozbycia się posiadanych urządzeń. Również serwisowanie oraz koszty eksploatacyjne zazwyczaj są wyrównywane przez dostawcę. Należy jednak poszukać odpowiedniej firmy zajmującej się owym zagadnieniem, tak aby była kompetentna oraz oferowała pełen profesjonalizm ze swojej strony tak jak przykładowo https://www.jeton.pl/oferta/obsluga-informatyczna-warszawa/. W zasadzie wad w tym przypadku jest mało, zaliczyć do nich możemy jedynie takie kwestie jak uzależnienie od dostawcy oraz leasing, który z dłuższej perspektywy czasu może nie być aż tak bardzo opłacalny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 7 =