Jak wygląda proces szkolenia coachów?
Biznes i rynek/finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wygląda proces szkolenia coachów?

Profesjonalny coaching jest coraz bardziej efektywny w dobie transformacji gospodarczej, trudności związanych z prowadzeniem firmy czy problemów z realizacją swego edukacyjnego i zawodowego potencjału. Zawód coacha, to profesja z przyszłością. Tego typu szkolenie dedykowane jest wszystkim, którzy czują, że chcą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne, niezależnie od wcześniej wyuczonego zawodu i dotychczasowej ścieżki kariery. Szczególnie przyda się też tym, którzy pracują z ludźmi – biznesmenom, menadżerom itp.

Realizacja szkolenia “Mistrz coachingu” 

Realizując program “Mistrz Coachingu”, kandydat jest kompleksowo przygotowywany do egzaminu na poziomie ACC i PCC ICF, w efekcie czego może zdobyć międzynarodową akredytację coachingową, a zarazem mieć otwartą ścieżkę do uzyskania kompetencji na poziomie MCC ICF. W ramach szkolenia przyszli mistrzowie coachingu uczą się korzystać z najbardziej skutecznych narzędzi pracy z klientem. Narzędzia te opierają się na podejściu: psychodynamicznym, prowokatywnym, a także skoncentrowanym na rozwiązaniach.

Nauka coachingu nie jest łatwa.  Wymaga ogromnego zaangażowania i predyspozycji od nas samych. Gdy zdecydujemy się na taki krok, to warto przyjrzeć się ofercie dostępnej na https://meritum-coaching.pl/, której wykładowcami są wyłącznie profesjonaliści z akredytacją MCC ICF. Między szkoleniami przyszli coachowie prowadzą własne sesje, co pozwala doświadczyć tego typu pracy praktyce – pod nadzorem superwizora i nabyć 11 kluczowych kompetencji w coachingu – według ICF.

Co daje uczestnictwo w szkoleniu?

Efektem procesu szkolenia według kompleksowego programu “Mistrz coachingu” jest zrozumienie tego, kim jest coach i czym charakteryzuje się ta praca. Kandydat nabywa kompetencji komunikacyjnych i zapoznaje się z całościową – ugruntowaną między innymi na zdobyczach akademickiej psychologii – metodologią pracy. Ostatecznym celem jest nabycie umiejętności coachingowej na poziomie PCC ICF z możliwością dalszego kształcenia. Niewątpliwie tego typu kursy rozwijają nasze kompetencje miękkie, które mogą nam pomóc w niemal każdej dziedzinie, w której mamy kontakt z innymi ludźmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety ma automatyczna skrzynia biegów?
Jakie zalety ma automatyczna skrzynia biegów?
Automatyczne skrzynie biegów są znacznie bardziej popularne niż manualne, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się […]
Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?
Czym jest spawanie i w jaki sposób można zautomatyzować ten proces?
O spawaniu słów kilka Spawanie to proces, w którym łączy się ze sobą dwa kawałki metalu. Jest to proces łączenia, […]
Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach serca?
Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach serca?
Choroby układu krążenia, a także serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Wpływa na to przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy