Czy można uzyskać zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby otrzymać zwolnienie, należało udać się do przychodni i po rozmowie w lekarzem dostarczyć wypisane przez niego L-4 do pracodawcy. Niezależnie od stanu zdrowia taka ścieżka była konieczna. Dzisiaj zasady są zupełnie inne, a większość tej procedury można przejść znacznie wygodniej. Jak uzyskać zwolnienie nie opuszczając domu? Okazuje się to bardzo proste.

Jeden telefon i konsultacja z lekarzem

Zwolnienie elektroniczne to bardzo wygodna forma zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, dzięki czemu jest znacznie bardziej funkcjonalna niż tradycyjna forma papierowa. Wiele osób zastanawia się jednak, czy można jeszcze bardziej rozwinąć tę opcję. Okazuje się, że kolejnym udogodnieniem dla obu stron może być wystawianie dokumentu bez osobistej wizyty pacjenta w przychodni. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą telefonicznej konsultacji medycznej, która traktowana jest jako pełnowartościowa wizyta, w trakcie której lekarz może przepisać zarówno e-receptę, jak i e-zwolnienie.

Decyzję o rodzaju leczenia, jak i konieczności wystawienia dokumentów zawsze podejmuje lekarz. Niezależnie od tego, czy są to zwolnienia lekarskie online, w gabinecie czy przez skype. O czasie jego trwania również decyduje konkretny specjalista. Z tej opcji korzysta coraz więcej pacjentów, którzy podejmują się takich kroków szczególnie wtedy, gdy ich stan zdrowia nie pozwala na osobistą wizytę w poradni. Dzięki temu mogą skuteczniej leczyć się w domu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 14 =